Ohlédnutí za Grand Prix Silesia

od | 21. 7. 2021 | Reportáže, Závody

Jubilejní dvacátý ročník tradičních závodů Grand Prix Silesia, které pořádá Orientační běh Opava, se odehrál v lesích Vítkovské vrchoviny. Závody probíhaly v již zavedených anti-Covid standardech, tj. nebyl žádný camp, shromáždiště = parkoviště, popisy pouze na mapách, žádné vyhlášení. I tak si závod našel své příznivce a na start se postavilo skoro 400 závodníků.

Na závodníky čekal známý terén z loňského MČR štafet. Bylo tak jasné, že na mapě budou převládat žlutá a zelená barva. Mix různě vysokých porostů, který kladl poměrně vysoký odpor, se tak závodníci snažili obíhat převážně po cestách, protože ani “bílý” les nebyl známkou toho, že půjde proběhnout výrazně rychle.

Čtyři etapy ve třech dnech (3x middle, 1x zkrácená) prověřila závodníky jak po fyzické, tak mentální stránce. Všudypřítomný běh hustníkama nutila závodníky být neustále v kontaktu s mapou a jakékoliv zaváhání mohlo znamenat minutové chybky.

Pavel Rychlý na doběhu E2 (foto: https://tatkaklima.rajce.idnes.cz/)

V součtu všech čtyř etap vyhrála kategorii D21A Iva Kavánková (TZL) před Janou Kolaja Ehlerovou (VLI) a Ivou Košárkovou (PGP). Ve stejné mužské kategorii si doběhl pro vítězství Roman Zbranek (TZL), za ním se umístili Pavel Rychlý (KRN) a Michal Nouza (SJH).

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 6. 2024
a svátek má Zbyněk.