Ohlédnutí: První měsíc s O-news

od | 18. 9. 2016 | Další, Orientační běh

Dnes je tomu přesně jeden měsíc od doby, kdy jsme vypustili do světa na zkušenou projekt O-news.cz. Postupně vzrůstající čtenost webu i ohlasy na sociálních sítích nás velmi mile překvapují a snad se i ukazuje, že nejsme jediní orienťáci, kterým podobný projekt scházel. A i přes to, že se zatím zaměřujeme striktně na pěší OB a pouze na českou scénu, tak ohlasy přesahují i hranice naší země a sportu, což nás těší dvojnásob.

Letmý pohled na statistiky ukazuje, že nás za první měsíc navštívilo již takřka 6000 unikátních uživatelů, kteří se rádi vracejí a kteří na našem webu strávili za jednu návštěvu v průměru 384 sekund. Nejnavštěvovanějším dnem je zatím středa, naopak suveréně zaostává sobota, kdy jsme většinou všichni na závodech. Vyjádřeno denní dobou navštěvujete naše stránky nejvíce o polední pauze mezi 12. a 13. hodinou a potom před spaním mezi 21. a 23. hodinou večerní. Všem Vám za přízeň děkujeme.

Co přinesl první měsíc s O-news?

Stránky jsme pro Vás spustili před MS v OB, které jsme se snažili pokrýt našimi on-line přenosy. Byli jsme tak i u šestého místa Vojty Krále na sprintu a u velké bedny české smíšené sprintové štafety.

Češi si ze šampionátu odvážejí dvě šestá místa a několik umístění na hraně první a druhé desítky.

Foto: Lenka Klimplová

 

Velmi nás těší sledovanost našich on-line přenosů z WOC, která se z víkendových tří stovek sledujících vyšplhala v týdnu při longu dokonce přes tisíc! Bereme to jako závazek a budeme se snažit takto pokrývat i další velké o-akce.

Velmi nás těší sledovanost našich on-line přenosů z WOC, která se z víkendových tří stovek sledujících vyšplhala v týdnu při longu přes tisíc. Budeme se snažit takto pokrývat i další velké o-akce.

 

Krom závodů se při WOC také “bafuňařilo”. Novým prezidentem IOF se stal Estonec Leho Haldna. Náš Dušan Vystavěl zvolen do IOF Councilu nebyl.

vystavel

 

Na MS se také diskutovalo o tom, jaká třetí disciplína by měla být při sprintovém MS v OB. Přes 100 respondentů se zúčastnilo naší ankety. Polovina z Vás by MS nejradši vůbec nerozdělovala na lesní a sprintové. Pokud už ale rozdělit a doplnit o “Knock-out” sprint, tak o model testovaný na světových pohárech v rámci NORT.

Na MS se také diskutovalo o tom, jaká třetí disciplína by měla být při sprintovém MS v OB. Přes 100 respondentů se zúčastnilo naší ankety. Polovina z Vás by MS nejradši vůbec nerozdělovala na lesní a sprintové. Pokud už ale rozdělit, tak

 

Konec léta na české scéně se nesl ve znamení závodů v nádherných terénech. Skalnaté Rumcajsovy míle; kamenitá Česká Kanada; Pěkné prázdniny, které nabídly to nejlepší z Českého ráje; sic už trochu oběhaná, ale přesto velmi těžká Závora v rámci Ceny východních Čech; lahůdka pro fajnšmekry v Tiských stěnách a Český pohár v Hraběticích v divočině Jizerských hor. Srdce orienťáka muselo jásat!

 

Hrabětický Český pohár v OB přinesl spoustu zajímavých postupů, voleb postupu i stopy a těsné souboje. Pánský middle by se dal rozdělit na dva hlavní souboje. O zlato mezi Milošem Nykodýmem a Pavlem Kubátem a o bronz mezi Janem Procházkou a Janem Petrželou.

 

Zatímco se v Jizerkách tvrdě bojovalo o pohárové body, na česko-slovenských hranicích pod Lopeníkem se bojovalo o parohy. Konkrétně o jeden Jelení a jeden Kravský. Zatímco parohy si rozdělili Michal Krajčík a Zdenka Kozáková, tak dorostenci a veteráni si rozdělovali body do žebříčku-B, který tímto víkendem skončil. Nejvyšší žákovské kategorie D/H14B v Čechách ovládli Kateřina Blažková a Šimon Mareček, na Moravě pak Michaela Dittrichová a Jakub Milán.

Putovní Jelení paroh získal Michal Krajčík (ATU Košice) a Kraví paroh Zdenka Kozáková (Tesla Brno). (Foto: Martin Jonáš)

Putovní Jelení paroh získal Michal Krajčík (ATU Košice) a Kraví paroh Zdenka Kozáková (Tesla Brno). (Foto: Martin Jonáš)

 

Byl zveřejněn návrh kalendáře hlavních závodů ČSOS na rok 2018. A čeká nás hned několik změn. Po MČR v nočním OB se bude testovat sprint. MČR ve sprintu bude dvoukolové (kvalifikace + finále) a bude k němu přidružena krátká trať. Sprintové štafety se tak posouvají na podzim, kdy bude ryze štafetová trojkombinace (2x ČPŠ + MČR SŠ). No a začíná se redukovat počet závodů v Českém poháru, takže padá také léta zažité tvrzení, že závod žebříčku A je zároveň závodem Českého poháru.

snimek-obrazovky-2016-09-18-v-22-46-06

Start závodu Českého poháru štafet v Košíkově, 17.9.2016. (Foto: Daniel Wolf/O-news.cz)

 

Zatím poslední víkend byla ještě tradiční podzimní trojkombinace pod taktovkou ZBM. Štafety v lese plném hustníků, pasek, ostružiní a sršňů a sprint na brněnském sídlišti. Může to znít celkem nezajímavě, ale sprint to byl vskutku až nečekaně zajímavý. Vítězně z něj vyšli Denisa Kosová a Jan Petržela. V Českém poháru v ženách udržela vedení Monika Topinková a v mužích se před Pavla Kubáta dostal Miloš Nykodým. Posledním závodem zařazeným letos do ČP bude MČR na klasické trati, které pořádá pardubická Lokomotiva začátkem října na Vysočině.

Nejlepší ženy na brněnském sprintu Českého poháru, 17.9.2016. (Foto: Anna Auermüllerová/O-news.cz).

Nejlepší ženy na brněnském sprintu Českého poháru, 17.9.2016. (Foto: Anna Auermüllerová/O-news.cz).

 

Přeji O-news hodně zdaru do dalšího měsíce, či měsíců a Vám přeji příjemně strávený čas při čtení všeho toho orienťáckého dění. A mám na Vás závěrem i jednu prosbu. Pomozte nám tvořit O-news a nasměrovat ho třeba tím směrem, který by se líbil Vám! Můžete nám napsat do komentářů či na email. A máme tady i jednu malou anketu o tom, co byste si přáli zařadit a na co máme více zaměřit naše snažení dál. Děkujeme za pomoc!

Kterým směrem máme více zaměřit další snažení O-news.cz v pěším OB?

  • Hlavně na analýzy závodů a rozbory postupů.. (19%, Počet hlasů: 49 )
  • Na rozhovory s osobnostmi napříč o-scénou.. (19%, Počet hlasů: 49 )
  • Na komentáře a glosování aktuálního O-dění v ČR i ve světě.. (16%, Počet hlasů: 40 )
  • Na metodické články pro trenéry o trénování, běhání, přípravách tréninků.. (13%, Počet hlasů: 34 )
  • Na předzávodní přípravu a dostupné informace, na pozvánky na závody.. (12%, Počet hlasů: 31 )
  • Podrobnější reportáže ze závodů a více ohlasů.. (12%, Počet hlasů: 30 )
  • Na metodické články pro rozhodčí a stavitele o OCADu, stavbě tratí, jury.. (7%, Počet hlasů: 18 )
  • Na dění v IOF a na světovou scénu, na specifika OB v jiných zemích.. (3%, Počet hlasů: 7 )

Celkový počet hlasujících: 94

Nahrávání ... Nahrávání ...

*Každý může zvolit až tři položky, podle svých preferencí.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 6. 2023
a svátek má Dobroslav.