Obrazem: víkendové závody v elektronické tužce Elišky Tupé

od | 4. 4. 2017 | OB v ČR, Orientační běh, Závody

O aprílovém víkendu, který se předvedl s až aprílově letním počasím, se naplno rozjela sezóna 2017 v oblastech. Oblastní žebříčky se běžely v každé z oblastí, celkem závodníci mohli za víkend navštívit 16 oficiálních závodů. To asi nedokázal žádný, ale určitě se našli tací, kteří zvládli alespoň tři. Vybrali jsme pro Vás mapy z několika závodů, které navštívili naši redaktoři nebo spolupracovníci.

Soutěže Ještědské oblasti začaly v Turnově, konkrétně v pivovaru Rohozec, kde měl centrum sobotní závod. A protože byl apríl, tak pořadatelé připravili i speciální aprílové tratě pro odvážné závodníky. Hlavní soutěžní kategorie ovšem ovládli Karolína Staňová a Matouš Fürst.

Víkend byl hlavně ve znamení oblastních mistrovství ve sprintu. To Hanácké se běželo v Jeseníku na mapě z ME 2016. V mužích zvítězil Martin Poklop, který se na této mapě v květnu probojoval do finále ME, v ženách pak zvítězila Aneta Vozdová.

Na sprint v Hanácké oblasti navazoval i oblastní přebor sprintových štafet. Zvítězil tým SK Ski-OB Šternberk.

Valašská oblast měla v sobotu na programu mistrovství na krátké trati na mapě Havlák, odkud si vítězství odnesli Eva Pekárková a Jiří Valenta.

OM ve sprintu měl na programu také Moravskoslezský kraj pod třineckou pořadatelskou taktovkou v Českém Těšíně. Vítězi se stali Katka Fujáková a polský závodník Tomasz Jurczyk. V naší ukázce je trať kategorie H45.

Závodilo se i v Praze. Po pátečním NOBu se sjelo 923 závodníků na mapu Juliána. Na nejdelších tratích zvítězila Vladěna Hrstková (ZBM) a Ondřej Kazda (SJC).

 

Ve Mšeně u Mělníka bylo na programu OM ve sprintu Pražské a Středočeské oblasti. Nejrychleji se s tratí poprali Jan Procházka (PGP) a Klára Procházková (LPU).

 

Závod Východočeského poháru pořádal SRK v Slatině nad Zdobnicí. Závod ovládli Kristýna Kolínová z pražské Kotlářky a Tomáš Novotný (OK 99 Hradec Králové).

 

V Jihomoravské oblasti se závodilo v Útěchově. Na trati D21C byla nejlepší Martina Tichovská, v H21C pak Pavel Brlica.

 

Originální Vivalín Team Kadaň a OK Rakovník uspořádaly tři závody v Západočeské oblasti. Přebor oblasti ve sprintu, ale také oblastní žebříček na krátké trati a na klasické trati přilákaly tři stovky stovky závodníku. Závody byly situovány na dvou místech: sobotní dvojzávod v obci Krásný Dvůr, neděle pak v obci Krty u Jesenice. Ve sprintu byli na tratích Terezy Ottové nejlepší Jiří Valeš a Věra Chvalová. Na krátké trati zvítězila Karolína Šiková a Matěj Kamenický, nedělní závod pak opanovali Dana Trnková a Jiří Valeš.

 

Na severu Čech se konal 3etapový rogainig Sudetské Tojnárkovo bloudění. V prostoru skalních oblastí Tisá, Ostrov a stolové hory Děčínský Sněžník nechyběl NOB, ani závod na mapě z roku 1850.

1 komentář

  1. Avatar

    To bude asi nějaký omyl, koukám do své elektronické tužky a nic z toho co máte v tomto článku tam nemám a nikdy to tam ani nebylo! Prosím o uvedení informací na pravou míru. Eliška Tupá, 11L7650 (ORIS ID = 21035).

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 6. 2024
a svátek má Květa.