Obrazem: Velikonoce 2019

od | 23. 4. 2019 | Orientační běh, Trénink

Skončily letošní Velikonoce, období, kdy probíhala řada soustředění i dalších o-aktivit. Počasí přálo, svítilo slunce a bylo teplo. Kam zajely velké kluby nebo TSM? Podívejte se s námi! 

Největší český klub OK Lokomotiva Pardubice vyrazila na Velikonoce do Jizerských hor. Více než stovka účastníků běhala na mapách Bramberk, Břízky nebo Slovanka. Pondělní tradiční štafety vyhrálo kvarteto Táňa Pipková, Jáchym Sádovský, Ondra Macek a Janča Peterová. Foto: FB OK Lokomotiva Pardubice.

 

SK Žabovřesky Brno vyrazily na soustředění do Písku. Zázemí jim nabídl Domov mládeže Písek, všechny tréninky absolvovali v těsné blízkosti Písku, ale také je čekal dvoukolový sprint v Táboře. Foto: Miloš Nykodým.

 

To další brněnský klub se vypravil do trochu severnější destinace. Tesla Brno Velikonoce tréninkem oslavila v Lipnici nad Sázavou na mapách z MČR na krátké trati 2017 a loňského H. S. H. Vysočina Cupu. Zdroj: Mapový archiv Petra Horváta.

 

Do Jizerských hor vyrazila také početná výprava OK Kamenice (120 účastníků). I když zde vládlo často i velmi teplé a slunečné počasí, tréninky u Bedřichova byly stále skoro lepší na lyže – bylo zde docela dost sněhu. Více najdete na stránkách klubu. Foto: OK Kamenice.

 

SK Praga vyrazil na Liberecko. Čekal je sprint přímo v centru města krajské metropole, lesní tréninky na mapě z MČR na klasické trati 2017 nebo ve svazích Ještědu. Zdroj: Mapový archiv Antonína Střelby.

 

Stejně jako Tesla Brna i TSM Ještědské oblasti okupovalo terény v okolí Lipnice nad Sázavou během Velikonoc. Útočiště však našlo několik kilometrů dále, v RS Ředkovec. Pro čtyřicítku závodníků byl připraven bohatý program od čtvrtka do pondělí. Foto: Kateřina Kašková.

 

Stovka členů Slavia Hradec Králové strávilo velikonoční soustředění v táboře Borek východně od Lázní Bělohrad, což byla náhradní varianta z důvodu technických problémů na straně provozovatele u původního ubytování. Na programu bylo 7 mapových tréninků zasazených do různých typů terénu.

 

SK Studenec strávil letošní Velikonoční prázdniny v okolí Adršpašsko-teplických skal. Na programu bylo několik mapových tréninků (okruhy, vrstevnicovky, paměťák, skorelauf…), párové sprintové štafety, výlet do skal i několik soutěží jako o-400 nebo Velikonoční píchač. V sobotu odpoledne se konalo Mistrovství STH na krátké trati. Velice náročný middle ve skalách opanoval Jan Rücker, který 2,2 km trať zvládl za 32min.

2 Komentáře

  1. Avatar

    Chtěla bych upozornit O-veřejnost, že tábor Borek byl z pohledu ubytování a stravování velmi slabý. Aby tam náhodou nenapadlo někoho jet:-)

    Odpovědět
  2. Avatar

    To za 60 zaku USK Praha mohu pro podobnou skupinu vrele doporucit ubytovani Krasnice na okraji velke mapy z nechvalne proslulych Litosickych becek. Provozovatele jsou mili a pohodovi, dobre vari a areal je vyborny, les pekny, na dnesni pomery se tezi minimalne. Vse jisteno balenou ci prevarenou vodou.?

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 5. 2024
a svátek má Vladimír.