Oblastní závody už se definitivně rozjely
Dnes je 21.01.2020

OB v ČR | Orientační běh | Trail O | 27.03.2017

Víkendové přehledy zimních lig se hluboce zakořenily do týdenního programu O-news.cz. Nyní přichází na řadu oblastní žebříčky a další závody. Reportáže z oblastních žebříčků nebudou sice na programu každý týden, ale pokusíme se vás zásobovat co nejvíce zajímavými informacemi z nich. Někdy formou podrobného rozboru konkrétního oblasťáku z výjimečného terénu, jindy krátkým reportem z více závodů…jako třeba dnes.

Mistrovství oblasti ve sprintu a OŽ na krátké trati (LCE)

Do startu mistrovství ČR ve sprintu už zbývá jen měsíc a půl a s tím jsou spojeny i možnosti nominace na něj. Jednou z nich je oblastní mistrovství ve sprintu – tím prvním bylo letos to, které v Uherském Brodě pořádal oddíl OOB TJ Slovan Luhačovice. Se sídlištní zástavbou si nejlépe poradila Lenka Kociánová a Štěpán Dlabaja. Odpolední závod na krátké trati se odehrál v nedalekém lesa na mapě Hořenůšek.

                 

Mistrovství oblasti na krátké trati a v NOB (SFM a BFM)

Co by kamenem dohodil od automobilky Hyundai Nošovice uspořádaly dva frýdeckomístecké oddíly dvě mistrovství oblasti. Oběma závodům vévodili v hlavních kategoriích mladí závodníci (KT – L. Poláková, J. Chupek; NOB – H. Fukalová, J. Mielec)

        

OŽ na krátké trati (LPU)

Suverénně nejvíce závodníků (952) dorazilo o víkendu do obce Veská na 2. závod Východočeského poháru v orientačním běhu. Na nejdelší mužské trati H21C byl nejrychlejší hradecký Petr Losman, mezi ženami zvítězila o 19 sekund jeho klubová kolegyně Daniela Čepová.

První jarní zero (JPV) – TRAIL O

Dva závody v trailu se konaly v neděli v Prostějově, z nichž jeden byl zároveň prvním kolem Českého poháru I když se pořadatelé snažili zvolit termín, kdy nebyly v okolí žádné OB závody, tak účast nových závodníků byla minimální. V  kategorii elita open zvítězil Jiří Kalousek, v elita para Bohuslav Hůlka.

 

     

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *