OB Koncert párty již příští čtvrtek v Praze
Dnes je 17.02.2020

Hustník | Orientační běh | 13.02.2020

V pražském klubu Dr. Voják, který se nachází v Motole, se příští čtvrtek uskuteční koncert, na kterém vystoupí orienťáčtí interpreti. Celý program započne již v 17:00 pivními štafetami a hlavní část programu započne v 19:00 hodin, kdy začne dlouhý maraton vystoupení orienťáckých interpretů, mezi ni jsou například Beat Busters či Pan Fenek. Těchto interpretů bude celkem pět a budou vystupovat přibližně do půlnoci, poté je na programu reprodukovaná hudba. Nyní si představíme program:

Marde a Vesko (19:00 – 19:30)

Toto duo jabloneckých závodníků Mardy Novotného a Davida Pustaie je známé mezi o-komunitou svými předělávkami známých hitů, které přetextovávají do orienťáckých verzí. Jejich největším hitem je nejspíše “Candát”, což je skladba, kde je jako originální melodie použita skladba od Richarda Müllera “Srdce jako kníže Rohan”, mají ale svůj orienťácký text.

Pan Fenek (19:45 – 20:30)

Pan Fenek, ve skutečnosti Matěj Klusáček, je nejenom skvělým závodníkem běhající za klub TJ Slovan Luhačovice, výborným komentátorem na závodech, ale především je to mistr ČR ve Slam Poetry za loňský rok. Slam Poetry je široce rozkročený žánr, který stojí někde na pomezí poezie a divadla. Má v sobě trochu z krásné poezie, kus improvizace, špetku ze stand-up výstupů, do hry přichází i mimika, pohyb a výraz. Důležitá je komunikace s diváky. Esenciálním pravidlem je pak vlastní text a zákaz rekvizit. Uvidíme tedy na této akci, co Pan Fenek umí, a doufejme, že jeho vystoupení bude nezapomenutelným zážitkem!

Facebook Pana Fenka

Ukázka z vystoupení Pana Fenka

Beat Busters (20:45 – 21:30)

Beat Busters je studentská kapela z gymnázia Jana Keplera v Praze. Vznikla na začátku roku 2018 a od té doby její popularita jen stoupá. Jejich hlavní žánr je funk-rock a dva jejich členové jsou orienťáci – konkrétně Antonín Švarc z pražské Kotlářky, který hraje na kytaru, a Václav Valášek z Kamenice, který hraje na bicí. Jejich skladby si můžete poslechnout zde.

Facebook skupiny

Kapela Beat Busters na své promo fotografii (Zdroj: Bandzone Beat Busters)

Roztrhlej Dedáč (21:45 – 22:45)

Již název napovídá, že se jedná o kapelu, kde prim hrají orienťáci. Konkrétně se jedná o Vojtu Illnera z Kotlářky, který hraje na kytaru a Marka Uhlíře z Pragovky, který hraje na basu a oba dva tito hlavní členové také zpívají. Žánrem této skupiny je punk, takže lze očekávat, že se při jejich vystoupení bude hodně pogovat! Mají několik orienťáckých skladeb, z nich je nejznámější skladbou “Pivní štafety”. S kapelou byl již dříve udělán na tomto webu rozhovor. Kapelní tvorba je zde:

Facebook skupiny

Roztrhlej Dedáč na závodech HSH Vysočina cup 2019 (Zdroj: FB Roztrhlej Dedáč)

Die Kabbelka (23:00 – 23:45)

Die Kabbelka je kapela, ve které stále dřímá corporate punk. Nejvíce jí však charakterizují rockové riffy a texty s přesahy za různé rohy. Na svých koncertech běžně vystupují v oblecích, s kvalitními butique nástroji a energií, se kterou jdou na každé podium. Hudba Die Kabbelky není jen pro dámy – pod chytlavými melodiemi se skrývají rockové riffy přebuzených kytar, které uspokojí i partnery pod pódiem omdlévajících slečen, žen a dam. Tato skupina se od ostatních interpretů vystupujících na tomto koncertě liší tím, že jejich členové už nejsou nejmladší. V této skupině hrají dva členové týmu SK Praga – hrají konkrétně na kytaru a na klávesy.

Bandzone Die Kabbelky

Facebook Die Kabbelky

Die Kabbelka při koncertě (Zdroj: FB Woodstock Bar)

Závěrem lze říct, že si snad užijeme skvělý večer a také je to jedna z mála příležitostí, kdy se lze během zimní přestávky setkat s kamarády z jiných oddílů. Tak neváhejte dorazit na jedinečný orienťácký koncert!

Facebook koncertu

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *