Víkend ve sněhu, na sněhu, i na vodě, hlavně ale s mapou!
Dnes je 18.01.2020

LOB | OB v ČR | Orientační běh | 15.01.2017

Polovina ledna nabídla orienťákům všechny možné druhy závodů – LOB, sprint, klasiku nebo také orientační bruslení. Počasí bylo v celé republice jako na houpačce. Na západě byl orkán, někde mrzlo a jinde hluboký sníh nasákl vodu a stal se nepřítelem snad každého běžce. Orienťáky ale nic nezastavilo a na závody jich dorazilo dost.

6. závod Slezské zimní ligy

První letošní pokračování nejvýchodnější České zimní ligy se konalo v Ostravě. Závodní tratě vedly skrz tamní in-line dráhu a také zajímavý prostor penzionu pro seniory. Více v článku Josefa Zajíce.

Výsledky všech kategorií naleznete na ORISu. Fotky ze závodu ve fotogalerii a druhé fotogalerii.

Zimní bedřichovská pětihodinovka

Již 10. ročník závodu dvojic v LOBu, který se koná v Jizerských horách.  Na tomto pětihodinovém skórelaufu  čekalo na závodníky 35 kontrol. Ty nejvzdálenější byly přes 15 kilometrů vzdušnou čarou od startu, takže strategie měla v závodě zásadní význam. Hlavní kategorii vyhráli čeští reprezentanti v MTBO František Bogar a Radek Laciga.

Srbský obr

Závody v orientačním bruslení se nekonají každý den, i přesto se k Turyňskému rybníku kousek od Kladna nesjelo příliš mnoho závodníků. Hlavní organizátor Tomáš Vaníček před závodem spíše než brusle doporučil lyže či běh – na rybníce se totiž nacházelo až 10 cm sněhové břečky. Nejrychleji si s tratí poradila Kamila Rambová, která zvládla 15 kontrol za necelých 30 minut.

Návrat ke kořenům

Dvouhodinový skórelauf na mapě Lopata z roku 1975 by se spíše než orienťák dal zařadit do kategorie survival. V lese leželo v den závodu 10-20 cm sněhu, a tak to neměl žádný závodník zadarmo.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *