O-víkend ve zkratce

od | 12. 2. 2018 | Orientační běh, Závody

Druhý únorový víkend byl nabitý nejrůznějšími o-událostmi. Zimní ligy jsou na samém vrcholu, proběhla řada školení a i na Olympijském festivalu byl orientační běh vidět.

Zimní liga Holešov

Roman Zbranek uspořádal v sobotu v Holešově (zázemí poskytl hostinec U Cabiša) další závod ze série Valašské zimní ligy. Nejdelší trať měřila po vzdušné čáře 3,40 km, ideálním postupem však závodníci naběhali lehce nad 5 km. S tratí se nejlépe popasoval Bronislav Přibyl, který o více než minutu porazil Kryštofa Panovce, třetí skončil dorostenec Radim Grebík. Nejlepší ženou byla desátá Natalia Hiklová.

 

O-Festival

V rámci Olympijského festivalu v Brně byla uspořádána zimní liga počítána do brněnské OBLigy, kterou uspořádal oddíl Magnus Orienteering. Pořadatelům se podařilo domluvit, že závodníci, kteří se přihlásili předem, měli vstup do areálu Olympijského festivalu zcela zdarma. V hlavních kategoriích vyhráli Filip Wolf (OOB Turnov) a Natalia Hiklová (SK Žabovřesky Brno). Slavnostní vyhlášení proběhlo na pódiu v pavilonu „Z“. Kompletní výsledky najdete zde.

Vyhlašení nejlepších tří mužů na trati závodu O-Festival. Foto: FB Magnus Orienteering.

Jarní turnovská liga

V neděli 11.2. se v Sedmihorkách za chladného, ale pěkného počasí uskutečnil první závod prvního ročníku Jarní turnovské ligy. Běžel se dvoukolový sprint. Závod byl i tak trochu zkouška nervů a odolnosti, protože závodníci hlavních kategorií neměli na mapách kódy kontrol a to zapříčinilo, že naprostá většina závodníků neměla na alespoň jednom z okruhů ražení v pořádku. V ženách si pro vítězství doběhla Petra Pavlovcová, mezi muži byl nejlepší Martin Váňa.

Zimní hradubická liga

V neděli dalším závodem pokračovala Zimní hradubická liga. Měla zázemí v ZŠ Bezručova v Hradci Králové a jednalo se o zkrácenou trať na mapě Labské louky, která byla vyhotovena v novém mapovém klíči ISOM 2017. V kategorii HE zvítězil Martin Roudný (2. Petr Zvěřina, 3. Jan Rusín), v dámské elitě byla nejlepší Taťána Metelková (2. Barbora Chaloupská, 3. Pavla Myslivcová).

S mapou za kněžnou Libuší

Pražská zimní liga měla v neděli další závod, který uspořádal Pavel Vinš v bývalé hasičské zbrojnici v Libušíně. Nejdelší trať A měřila 11,8 km (370 m převýšení). Do uzávěrky článku ještě nebyly známe oficiální výsledky.

Trať kategorie B. Zdroj: Digitalní archív orienťáckých map Petra Vaňka.

Školení

Na řadě míst v Česku se nejen běhalo. Z pátku do soboty proběhlo školení T3 ve Šternberku. 12 účastníků se seznámilo s pravidly OB, piktogramy nebo o teorii tréninku žactva a dorostu. Východočeská oblast zase naopak v Hradci Králové uspořádala školení R3. Účastníci kromě zajímavých přednášek dostali zadán v sobotu vpodvečer úkol v podobě stavby tří kategorií na oblastním žebříčku na klasické trati. Ve Velkých Karlovicích byl uspořádán Mapovou radou ČSOS workshop “Příprava mapových podkladů”. Opravdu nabitý program obsahoval např. problematiku georeferencovaných podkladů, vyhodnocování ortofota nebo letecké snímkování pomocí dronu. Byl zde vyčleněn i prostor pro lyžování nebo výlet.

 

 

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.