O-víkend v oblastech
Dnes je 18.01.2020

OB v ČR | Orientační běh | 01.05.2018

Poslední dubnový víkend to nebyla jen švédská Tiomila, ale také spousty oblastních závodů. Jako tradičně vám přinášíme jejich přehled.

Západní Čechy: Jarní trojúhelník

Tříetapový závod Jarní trojúhelník uspořádal MLOK Mariánské Lázně. První etapa bylo zároveň i Mistrovství Západočeské oblasti ve sprintu, běželo se v Mariánských Lázních z plochodrážního stadionu. Mezi ženami vyhrála Barbora Šiková (LPM), která porazila druhou Barboru Baldriánovou (VSP) a třetí skončila Vendula Ryšavá (PGP). V mužích si pro vítězství doběhl dorostenec Michal Bořánek (SSU), 40 sekund ztratil druhý Jiří Vištejn (LPM), třetí dokončil Tomáš Petras (VAM).

V sobotu běželo přes čtyři stovky závodníků druhou etapu – klasická trať s centrem v Jedlové. V kategorii žen byla nejrychlejší Barbora Baldrianová (VSP), o skoro 3 minuty zpátky zaostala druhá Vendula Ryšavá (PGP), třetí skončila Tereza Kinkorová (LPM). V mužích i druhou etapu vyhrál Michal Bořánek (SSU) před Jiřím Vištejnem (LPM), rozdíl mezi nimi byl šest minut, třetí místo obsadil Ondřej Vodrážka (VPM).

Třetí etapa měla stejné centrum v Jedlové a také se běžela klasická trať. Cílem prošlo asi o 40 závodníků méně než v sobotu. V ženách opět vyhrála Barbora Baldrianová (VSP), která si tak zajistila i celkové vítězství v Jarním trojúhelníku, druhá za ní skončila Vendula Ryšavá (PGP) se ztrátou dvě ztrátou dvě a půl minuty, třetí doběhla Eliška Kuncová (SSU). V mužích byl tentokrát první Jiří Vištejn (LPM), druhý Michal Bořánek (SSU) však ztratil pouze 49 sekund a celkově zvítězil, třetí v etapě skončil Němec Korbinian Lehner (OLG Regensburg).

Jižní Čechy: Dvě oblastní mistrovství

Dvě oblastní mistrovství se běžela v sobotu v Jihočeské oblasti – dopoledne ve sprintu, odpoledne pak ve štafetách. Dopolední závod ve sprintu uspořádal Sokol Křemže přímo ve svém domovském městě. V ženách zvítězila Pavla Hulcová (KSH) před Lenkou Mikovou (VCB) a třetí skončila Martina Teringlová (VCB). V kategorii mužů si pro vítězství doběhl Lukáš Šmahel (OPI), druhý skončil Radek Teringl (VCB) a třetí Ivo Šafařík (OPI). Z protokolu závodu: “Vzhledem k nesouladu v nastavení času na cílových krabičkách a chybnému označení nepřekonatelné překážky v prostoru před sběrnou kontrolou rozhodla jury ukončit závod ve všech kategoriích na kontrole předcházející sběrné kontrole 100.”

Ukázka tratí štafet.

Odpolední štafety se běžely také v Kremži, ve stejném prostoru a na stejné mapě, ale uspořádal je klub SC vebr-sport. V ženách vyhrála štafeta VCB (Eva Veselá, Monika Votíková a Martina Teringlová), závodníci ze stejného klubu se radovali i mezi muži ve složení Radek Teringl, Josef Hejzlar, Radek Janošík.

Východočeská oblast: OM ve sprintu a krátká trať

Ve Východočeské oblasti připravil v sobotu klub OK Lokomotiva Pardubice hned dva závody v jeden den. Dopoledne se běžel závod na krátké trati v Semtěši na mapě z loňských ŽB, odpoledne pak oblastní mistrovství ve sprintu v Heřmanově Městci.

Na krátké trati startovalo přes 900 závodníků. Kategorii žen ovládla Helena Randáková (VRL), druhá skoro s pětiminutovou ztrátou doběhla Monika Šmidrkalová (NPA) a třetí místo vybojovala Zuzana Hermanová z pořádajícího klubu. Mezi muži vyhrál Daniel Vandas (PHK), ten o více než dvě minuty porazil druhého Jana Flašara (PGP), třetí skončil Petr Vítek (PHK).

Prohlédněte si tratě všech kategorií na obpostupy.cz!

Odpoledne bylo na programu OM ve sprintu v areálu DDM Ježkovka v Heřmanově Městci. Závod byl hodně běžecký a užilo si ho skoro osm stovek závodníků. V mužích byl stejný vítěz jako dopoledne – Daniel Vandas (PHK), Petr Remeš (SHK) ztratil na druhém místě 29 sekund a třetí skončil Jan Flašar (PGP). V kategorii žen zvítězila Kamila Gregorová (CTB), ta o půl minuty porazila Terezu Novotnou (PHK) a třetí doběhla Pavla Horová (LPU).

Nakreslete si své postupy na obpostupy.cz!

Liga Vysočiny: Klasika v Lučici

Liga Vysočiny pokračovala v sobotu dopoledne klasickou tratí v Lučici za pořadatelství Jiskry Havlíčkův Brod. V ženách vyhrála v tradičním vysočinském terénu Tereza Čechová (KAM), šest minut zaostala na druhém místě Kamila Gregorová (CTB), třetí místo pak vybojovala Alena Rosecká (PZR). V kategorii mužů vyhrál Luboš Matějů (PGP), druhý skončil Martin Baier (TUR), když ztratil necelou půlminutku a třetí místo obsadil Jan Klusáček (ZBM).

Moravskoslezský kraj: Dvě krátké tratě

V sobotu v Moravskoslezském kraji běžely necelé tři stovky závodníků krátkou trať pod taktovkou oddílu orientačního běhu Havířov. Běželo se v bývalém vojenském prostoru z Karviné. Mezi ženami zvítězila Soňa Létalová (SFM) o 16 vteřin před Terezou Polákovou (SOP) a třetí byla Pavlína Rychlá. V mužích zvítězil Sebastian Filipek (TRI) o 40 sekund před druhým Jiřím Vlachem (AOV) a třetím Elmarem Monterem Cárcelesem (MOV).

V neděli byla na programu také krátká trať. Tentokrát u Chlebovic u vodní nádrže Košice, kam na 250 závodníků pozval SKOB Frýdek Místek. V kategorii žen vyhrála Lucie Smolková (SOP) o tři minuty před druhou Marií Procházkovou (SOP) a o šest minut před třetí Petrou Maliňákovou (SVS). V mužích tentokrát zvítězil Radim Perknovský (JPV), druhý doběhl Elmar Montero Cárceles (MOV) a třetí skončil Jaroslav Brabec (ZBM).

Hanácká oblast: OM na krátké trati

Hanácká oblast měla na programu mistrovství oblasti na krátké trati, které uspořádal KOB Konice v Runářově na mapě Bukovina za účastí necelých pěti stovek závodníků. V ženách zvítězila Radka Uvizlová (STH) o 25 sekund před Emou Markovou (STE) a třetí doběhla Hana Holinková (ZPV). Mezi muži zvítězil Štěpán Zimmermann (ZBM), dvě minuty za ním dokončil druhý Petr Horvát (ASU) a třetí místo obsadil Vít Horčička (STE).

Zakreslete si své postupy na obpostupy.cz!

Jihomoravská oblast: Krátká trať na Blanensku

I v Jihomoravské oblasti se běžel middle. Krátkou trať tam pro více než 400 závodníků uspořádal SK Radioklub Blansko ve Žďáru na mapě Hálije. Výsledky závodu žen připomínají přebor brněnských Žabovřesk, jejichž závodnice skončily na prvních čtyřech místech. Zvítězila Magdaléna Tužilová před Gabrielou Hiršovou a třetí Markétou Tesařovou. V mužích vyhrál Radovan Čech (TBM) před Jakubem Hruškou a Stanislavem Mokrým (oba ZBM).

Pekkomila

Osmý ročník štafetového závodu, který byl kvůli mrazivému počasí přesunut právě na tento víkend, se uskutečnil na západ od obce Sosnové na mapě Mnich. Na startu bylo 43 štafet, které se vydaly do skalnatého a členitého terénu. V kategorii dospělých zvítězili Dragouní jElita, kteří o více než 10 minut porazili pražské Báječné retardy v běhu. O dvě minuty zpět na třetím místě pak byla domácí štafeta Kočička a kocourkové.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *