O-News.cz Velikonoční výzva 2021

od | 1. 4. 2021 | Další, Soutěž

O-News.cz Velikonoční výzva je tu! Pět dní, pět úkolů. Za každý splněný úkol jeden hlas do závěrečného slosování. Těšit se můžete na nějaké ty azimuty, velikonoční zajíčky nebo klasické GPS kreslení.

Pravidla Velikonoční výzvy

Úkol 1 – Běhej “kosočtverce”

Běžecký úkol je o něco složitější než minulý rok. Vzpomínáte na kreslení čtverců sever-západ-jih-východ? To vám šlo skvěle, letos se posuneme o level výše. Najděte si ideálně v blízkosti vašeho bydliště rozsáhlý prostor (les, louky, pastviny, …) a podle schématu oběhněte následující trať podle daného vzdálenostního intervalu a požadovaného směru. Znamená to tedy, že nejprve poběžíte 1 km pod azimutem 45°, poté 1 km o 90° jinam atd. (výsledkem by měl být kosočtverec). Ideálně si vezměte GPS hodinky nebo mobil s GPS záznamem a výsledek nahrajte na Stravu, do OCADu nebo třeba na Mapy.cz. Jak se nakonec lišil start a cíl ve vašem prostoru? Obrázek nám pak zašlete nebo publikujte na sociálních sítích (viz níže). Pokud GPS hodinky nemáte, nafoťte místa všech kontrol!

Úkol 2 – Hon na zajíčka

Viděli jste toho velikonočního zajíčka? Odběhl někam na orienťáckou mapu… Vytiskněte a vystřihněte si šablonu velikonočního zajíčka a dejte ji na svou oblíbenou orienťáckou mapu, koridor na mapě pak oběhněte. Pokud máte OCAD, můžete si přímo k šabloně mapu vložit a tu pak vytisknout. Váš záznam z tréninku nám pak pošlete.

Úkol 3 – Přímo za nosem

Běžte jedním libovolným směrem ze svého bydliště nebo místa, kde tento týden pobýváte. Cíl je co nejrovnější čára v celé délce (drobné kličky uznáme). Minimální vzdálenost je 3 km, tak pojďte na to!

74,5 km Sofie Šafkové, dokáže to někdo trumfnout?

Úkol 4 – Nahoru na horu

Víš, kde bydlíš? Mnoho hezkých míst se nachází přímo za domem a často o nich ani nevíme. Znáte nejvyšší horu či kopec svého okresu? Najdi ji na mapě nebo jdi na jistotu a vyfoť se na jejím vrcholu! Třeba pomůže Wikipedie!

Úkol 5 – Velikonoční kreslení

Vyrazte do lesa, na louku, na pole, do parku či do ulic. Ideálně však do takového místa, kde potkáte co nejméně lidí, které zajisté každý někde v okolí svého bydliště máme. A tam si zaběhněte (nebo zajeďte na kole, pokud jste nadšenec spíše do MTBO) trénink, jehož GPS záznamem nakreslíte co nejkrásnější obrázek s velikonoční tématikou.

Velikost, délka naběhaných kilometrů i vizuál je čistě na vás. Fantazii se meze nekladou. Stejně tak, jestli si vajíčko nejprve předkreslíte do mapy a zaběhnete si ho jako o-trénink držení linie nebo jestli budete kreslit “na ostro” bez předlohy.

Ideálně si vezměte GPS hodinky nebo mobilní telefon s GPS záznamem a výsledek nahrajte na Stravu, Garmin Connect či jiné aplikace nebo do OCADu a nebo třeba na Mapy.cz. Obrázek nám pak zašlete nebo publikujte na sociálních sítích (viz níže).

Jeden s loňských kreslících výtvorů

Výsledek každého úkolu vyfoťte či naskenujte. Nahrát ho pak můžete na některou z platforem:
– na váš účet na Instagramu s hashtagem #onewschallenge a označte v příspěvku náš IG účet @onewscz.
– na váš účet na Facebooku a nezapomeňte hashtag #onewschallenge a můžete označit náš FB profil @Onews.cz.
– neholdujete sociálním sítím? Pak využijte email soutěže: o-challenge2020@seznam.cz.

Více v pravidlech soutěže.

2 Komentáře

 1. Avatar

  Ahoj,
  nechci být rýpal, ale první úkol není běhej kosočtverce, ale běhej čtverce otočené o 45°. Kosočtverec vypadá jinak (má sice všechny strany stejně dlouhé, ale vnitřní úhly nejsou 90°) Tedy, jestli to nemá být apríl 🙂

  Odpovědět
  • Matěj Burda

   Ahoj,
   školácká chyba, díky za upozornění 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 4. 12. 2023
a svátek má Barbora.