O-brazem: 2017

od | 30. 12. 2017 | OB v ČR, OB ve světě

Rok 2017 se pomalu chýlí ke svému konci. Je čas rekapitulací, vzpomínek a vyhlížení roku nového, tentokrát s osmičkou na konci. Ještě než se nám do něj ale kalendář překlopí, tak se pojďme ohlédnout za tím, co rezonovalo o-světem v roce letošním.

Počet registrací v sekci OB letos poprvé překročil v řádném termínu desetitisícovou hranici. Čeští reprezentanti přivezli po pěti letech zase medaili z orienťáckého MS, ale zatím jen bramborovou. Naopak na Světových hrách to cinklo naplno – bronzově Vojtovi Královi. Medaili si po třech letech opět přivezli ze svého šampionátu i junioři, je stříbrná a vybojovala ji Terka Janošíková. Naopak čeští dorostenci z ME dorostu nepřivezli individuální medaili letos ani jednu. Orientační běh se opět předvedl na Letní olympiádě dětí a mládeže, kterou hostil Jihomoravský kraj. Medaile se vozily také z MS v LOB a MTBO. Kryštof Bogar se v MTBO stal celkovým vítězem Světového poháru. A dařilo se i na poli bafuňářském, zejména českého fanouška potěší, že Česko dostalo přiděleno pořadatelství Mistrovství světa v OB 2021. To je jen několik momentů, které nás napadají, když se řekne rok 2017 a orientační sporty. Vybrali jsme pro vás několik fotografií, kterými jsme v průběhu roku ilustrovali články o těchto událostech.

28. února 2017 krátce před 22 hodinou počet registrací v sekci OB překročil magickou hranici 10000 registrovaných běžců! Poprvé v historii tak letos do sezóny vyběhl pěticiferný počet orientačních běžců.

 

Začátkem března hostilo Rusko MS v lyžařském OB. České ženy podaly skvělý výkon a vystoupaly si pro medaile na bronzový stupínek. Jedna členka vítězné ruské štafety však posléze neprošla dopingovou zkouškou, a tak české ženy dodatečně dostaly medaile stříbrné. (Zdroj: www.wsoc2017.ru)

 

CEYOC, mezistátní utkání dorostenců ze států střední Evropy. Druhý ročník se konal na apríla v Polsku a pro český výběr to byla doslova medailová sklizeň. Na červnovém a důležitějším ME dorostu pak ale tým výsledky nepotvrdil a skončil v poháru národů až šestý.

 

Vrchol jarní části sezóny – MČR na krátké trati bylo poprvé v historii snímáno živě kamerami České televize. A přenos to byl povedený! Šampionát se konal v Lipnici nad Sázavou za pořadatelství OSN a JHB. Mistry se stali Vendula Horčičková a Miloš Nykodým.

 

Nejlepší český výsledek na MS 2017 zaslouží zarámovat. Bramborová medaile české sprintové štafety ve složení Jana Knapová, Miloš Nykodým, Vojtěch Král a Denisa Kosová. (Foto: Dmitri Potchepko)

 

S rozbitým čelem pro životní výsledek. Vendula Horčičková finišuje pro osmé místo na krátké trati MS 2017, což bylo pro mnohé překvapení a pro Vendu zatím životní výsledek.  (Foto: Dmitri Potchepko)

 

 

Návrat krále! Fenomén posledních let, létající Francouz Thierry Gueorgiou už před letošní sezónou ohlásil avizovaný konec kariéry. Poslední krátká trať na MS, skvělý výkon a poslední zlatá medaile do jeho úctyhodné sbírky. Nebyl snad nikdo, kdo by to Thierrymu nepřál. Navíc ještě medaile se štafetou, a tak mohl po skončení MS zaslouženě odhodit orientky. (Foto: Jan Kocbach, WorldofO.com)

Terka Janošíková vybojovala stříbro na Juniorském MS ve Finsku! Juniorům to tak opět konečně cinklo a stříbrná trešnička na dortu Terky Janošíkové podtrhla letošní kvalitní výkony na této nejprestižnější juniorské akci roku. (Foto: Barbora Vyhnálková)

 

Konec července ve znamení World Games s bronzovou příchutí medaile Vojty Krále. Ten na této prestižní multisportovní akci vybojoval svou první velkou medaili v seniorské kategorii na krátké trati. (Foto: David Aleš)

 

Vítězství! Vojtěch Král po bronzu ze Světových her potvrdil skvělou formu i v následujícím závodě SP v Lotyšsku a připsal si na konto premiérové vítězství v tomto seriálu, tentokrát ve sprintu.

 

Česko má celkového vítěze Světového poháru. A sice v MTBO a stal se jím po skvělé sezóně Kryštof Bogar. K tomu přidal titul mistra světa na krátké trati a ve štafetách spolu s Vojtěchy Stránským a Ludvíkem. Jen tak dál. (Foto: Donatas Lazauskas)

 

Mistrovský double se podařil Vendule Horčičkové a Miloši Nykodýmovi, kteří ovládli vedle MČR na krátké trati i MČR na královské distanci. V typickém jizerskohorském počasí si doběhli pro tituly na mýty opředené mapě Skalní brána. (Foto: Tomáš Bubela)

 

OK99 mistrem ČR klubů! Tradičně poslední a velmi prestižní MČR sezóny ovládl letos hradecký klub OK99  a oplatil tak loňskou porážku svému rivalovi ze Žabovřesk Brno. Třetí místo letos vybojoval tým Lokomotivy Pardubice. (Foto: Petr Kadeřávek)

 

A jaký bude rok 2018? Ať je hlavně ještě lepší než ten předchozí!

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.