Nový koncept O-Gala, letos poprvé v Chotěboři. Dorazíš?

od | 10. 10. 2022 | Další, Fenomén

Jeden víkend seminář trenérů. Druhý víkend ples O-Gala a Vyhlášení nej o-sportovců. Třetí víkend Shromáždění sekce OB a Valná hromada ČSOS. Toto schéma, na které jsme byli zvyklí v době předcovicové, se letos promění. V Chotěboři vznikla nová akce O-víkend, která pojí všechny tyto aktivity pouze do tří dnů.

Vše se odehraje v Chotěboři o víkendu 25. – 27. listopadu. Od pátka do neděle budou připraveny semináře pro rozhodčí i trenéry ve třech různých přednáškových místnostech v hotelu Fantazie. Některé přednášky budou společné, ale většina bude zvlášť. Program připravuje Pavel Košárek (trenéři) a Jan Netuka (rozhodčí). Speciální část bude v sobotu dopoledne i pro ostatní zájem z řad o-komunity a veřejnosti, kdy jsou připravovány workshopy pro všechny – vystoupí zde například Petr Kubásek, účastníci se také dozví, jak nakládat se svým čipem nebo SI krabičkami a mnoho dalšího.

Vyhlášení nejlepších orientačních sportovců bude trochu připomínat anketu z minulého roku. Bude jen pro zvané, ale všichni ho budou moci sledovat přes Youtube kanál ČSOS. Vyhlášeni budou nejlepší závodníci letošní sezóny v OB, LOB, MTBO i TrailO. Pravděpodobně dvě osoby budou uvedeny do Síně slávy. A je přichystán i doprovodný kulturní program. Večerem provedou Petr Kubásek a Jan Exner.

Loňské Vyhlášení nej o-sportovců se konalo v Turnově.

Je připraven také závod v orientačním běhu. Poběží se v uličkách městečka Chotěboř a lze si vybrat libovolný start v rámci startovních vln. Znamená to, že dopředu už budete vědět, v jaké čtvrthodině odstartujete a můžete podle toho přizpůsobit svůj víkendový program. Vybírat můžete z několika standardních kategorií, čas vítěze by měl být okolo 15 min. Závodu se zúčastní i dospělá reprezentace v OB, tak se můžete porovnat právě s nimi.

V sobotu večer pak v místní krásně opravené sokolovně proběhne slavnostní ples O-Gala. Živá kapela, soutěže pro všechny účastníky, orienťácká mapa sokolovny místo vstupenky, tombola a mnoho dalších překvapení. Začátek je naplánován na 19. hodinou a vstupenky (přihlášky) jsou již spuštěny v ORISu.

Takhle se naposledy trsalo v roce 2019 v Jablonci. O-Gala 2022 bude chtít navázat na předcovidová léta. Foto: Petr Kadeřávek

Veškeré informace k programu, přihlašování a ubytování najdete na webu o-vikend.orientacnisporty.cz.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 9. 12. 2023
a svátek má Vratislav.