Novoroční sloupek Radana Kamenického

od | 1. 1. 2017 | Další, Orientační běh

1. leden 2017. Nový rok, nové výzvy, nová motivace. Jaký bude rok 2017? Bude sedmička šťastné číslo? Pro O-news.cz napsal Novoroční sloupek ten nejpovolanější – předseda Českého svazu orientačních sportů Radan Kamenický.

Dny roku 2016 se naplnily a před sebou máme nový rok s letopočtem 2017. Bude sedmička na jeho konci šťastná? Prožijeme příští rok radostně a šťastně? – To paradoxně nezáleží, ale i záleží na každém z nás:
Bohužel jsou události a skutečnosti, které nejsme schopni přímo ovlivnit – válečná šílenství, teroristické útoky, prolhaní a psychopatičtí politici v čele našeho státu, vážná onemocnění, úmrtí v blízkém okolí…
Ale je celá řada životních situací, které ovlivnit můžeme. Svým chováním a naladěním výrazně ovlivňujeme atmosféru prostředí, ve kterém se nacházíme. Slovy, která vypouštíme z úst, jsme schopni hladit, ale i ranit. Upřímností, pravdou a láskou můžeme vzbuzovat důvěru, vypouštěním džina lží a podvodů naopak otevírat to špatné v nás i v našem okolí. Poctivým přístupem k plnění svých studijních a pracovních povinností můžeme dosáhnout lepších výsledků, což platí i o našich sportovních aktivitách – poctivým přístupem k tréninku můžeme dosáhnout vyšší fyzické výkonnosti a tedy i kvalitnějších závodních výsledků.
Buďme tedy v roce 2017 pozitivně naladěni, nezraňujme svými slovy, žijme v pravdě a lásce a buďme poctiví ve svém tréninkovém, studijním i pracovním úsilí! Ať naše orienťácká komunita je i nadále tím bezvadným prostředím, ve kterém je nám dobře a které nám pomáhá prožívat dny, týdny, měsíce a roky radostně a šťastně! A medaile? – ty jsou tou pověstnou třešničkou na dortu.

PF2017 Radan Kamenický

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.