Novinky ze Strahova: nové vedení sekce OB i svazu

od | 1. 5. 2021 | LOB, MTBO, OB v ČR, Orientační běh

V sobotu 1.5.2021 se na Strahově konalo tradiční orienťácké schůzování. Nejprve dopoledne jednalo Shromáždění Sekce OB, odpoledne následně jednala Valná hromada ČSOS. Obě schůze byly přesunuty z prosince 2020, kdy se nemohly uskutečnit vzhledem k pandemii. Proběhly prezenčně, v aule ČUS na Strahově, za přísných podmínek – negativní test, nasazené respirátory po celou dobu jednání, apod. Celé jednání bylo poprvé v historii přenášeno živě na YouTube kanál ČSOS.

Momentka z Valné hromady ČSOS. (Foto: Roman Zbranek)

Dva noví členové Vedení sekce OB

Výrazným bodem jednání byly volby předsedy Sekce OB a následně volby členů Vedení sekce, kterým vypršel čtyřletý mandát. Volbě předcházelo ještě hlasování o změně volebního řádu, kde byl přednesen návrh na rozšíření počtu členů vedení sekce OB z 5 na 6 osob. Tento návrh však nebyl Shromážděním Sekce OB přijat. Jiří Zelinka se vzdal své kandidatury a tím pádem se vybíralo z pěti uchazečů.

Shromáždění sekce OB nejprve zvolilo za předsedu sekce OB Petra Klimpla. V následné volbě členů vedení sekce OB byli zvoleni: Radim Hošek, Jan Netuka, Daniel Wolf a Roman Zbranek.

Před novým vedení sekce OB teď bude stát nelehký úkol zahájit funkční období netradičně už v právě se rozbíhající sezóně.

Ve vedení sekce OB tak budou oproti minulému volebnímu období chybět Libor Slezák a Zdeněk Zuzánek, který se již rozhodl nekandidovat. Oběma se sluší ještě jednou i na tomto místo poděkovat za dlouholetou práci pro český orientační běh, ve které věřme budou pokračovat v jiných funkcích i nadále.

Předseda Sekce OB Petr Klimpl při přednášení zprávy o činnosti Soutěžní komise. (Zdroj: online stream ČSOS)

Tři “nováčci” ve Výkonném výboru ČSOS

Odpoledne jednala Valná hromada ČSOS, kterou řídil předseda Radan Kamenický. Ten byl i jediným kandidátem na předsedu ČSOS na další období a byl zvolen. Následovaly volby členů Výkonného výboru, kde se o místo ucházelo 8 kandidátů. Zvoleni byli: Jan Fiala, Jan Picek, Dominika Plochová, Marek Pospíšek a Dušan Vystavěl. Dalšími členy VV pak jsou předseda Radan Kamenický a předsedové jednotlivých sekcí: Petr Klimpl (OB), Přemek Škoda (LOB), Zbyněk Pospíšek (MTBO), které Valná hromada v jejich funkcích členů VV potvrdila.

Do Výkonného výboru tedy zasednou hned tři nováčci: Jan Fiala, Dominika Plochová a Marek Pospíšek.

Staronový předseda ČSOS Radan Kamenický při předsedání Valné hromadě. (Zdroj: online stream ČSOS)

Naopak svůj mandát neobhájili David Aleš a Libor Zřídkaveselý a zvolen nebyl Libor Slezák. Již před VH se rozhodl nadále nekandidovat dlouholetý člen vedení svazu Ivan Matějů, kterému delegáti VH poděkovali za jeho práci velkým potleskem. Poděkování však patří všem neúspěšným kandidátům a dosavadním členům Výkonného výboru, kteří věřme zůstanou pracovat pro ČSOS v jiných rolích.

Po skončení VH se sešel na prvním jednání Výkonný výbor, který za místopředsedy ČSOS zvolil Petra Klimpla, Dušana Vystavěla a Jana Picka.

Zvoleni byli také všichni tři kandidáti do kontrolní skupiny ČSOS: Ivan Matějů (UVP), Petr Valášek (KAM) a Adam Zitka (LPU). Následovalo projednání a schválení rozpočtu.

Přejeme novému vedení ČSOS i Sekce OB mnoho zdaru při řešení nelehkých výzev, které nyní před námi stojí v souvislosti s restartem OB po pandemii.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 6. 2023
a svátek má Dobroslav.