Nové webové stránky

od | 19. 6. 2022 | Další, Komentáře

Prvního dubna byly zveřejněny zelené aprílové stránky a někteří si mysleli, že to tak bude napořád. My jsme ale naštěstí zůstali u naší krásné červené. Design ale zůstal a už je to nějaký ten pátek, kdy si naše články čtete na novém webu. Pojďme spolu projít změny a zeptat se vás na zpětnou vazbu.

Vylepšili jsme ale celkový vzhled tak, aby byl přehlednější, modernější, a hlavně responzivní i pro mobilní zařízení.

Kompletně nová je úvodní stránka, kde se změnil styl tabulky článků a opravily se chyby zobrazení z předešlého designu. Nově byste měli vidět úvodní obrázky ve své celé velikosti (dříve byly oříznuté) a delší úryvek textu. Nahoře pak najdete velké okno s fotkou, které upoutává na nejnovější články.

Změnou prošlo i formátování textů, které bylo upraveno pro lepší čitelnost jak na počítači, tak i v mobilu.

Velkou novinkou je i záhlaví stránky, kde byly sjednoceny dvě menu do jednoho. Protřídili jsme rubriky článků tak, aby bylo jednoduší se v nich vyznat a přidali jsme novou záložku “Seriály”, kde jsou shromážděny všechny naše články z tematických sérií.

A abychom se vám lépe představili, vytvořili jsme stránku O nás, kde si můžete rozkliknout každého z redaktorů a přečíst si něco o něm.

Proč ale píšeme tento článek, když už jste stejně všechny změny viděli? Chceme se vás zeptat. Web stále není ve finální verzi a budeme na něm dělat drobné, možná i větší úpravy. Rádi bychom ale, abyste nám s tím pomohli svou zpětnou vazbou. Co se vám na nových webových stránkách líbí, co vám vadí, co byste ocenili nového, a další konstruktivní kritiku nám můžete psát do komentářů.

Děkujeme

3 Komentáře

 1. Avatar

  Nový web se mi líbí, hezká práce, ale ta fotka s upoutávkou na nové články je podle mě moc velká, stačila by třeba poloviční – zabírá asi půlku okna (na počítači i na mobilu) a působí to rušivě.

  Odpovědět
 2. Avatar

  Doby, kdy se na každém webu nahoře objevoval carousel s novými články už je dávno pryč. Přišlo se na to, že uživatelům to nic nepřináší a zbytečně to zabírá místo. Při načtení na mobilu vidím například dvakrát za sebou ten samý článek.
  Raději se zaměřte na samotný výpis článků, zkraťte zbytečně dlouhý perex, který nikdo nečte a mrkněte se na nějaké zpravodajské weby jak s články pracují. Není potřeba všechny články na stránce vypisovat stejně (nemá to pak žádnou hierarchii a rytmus) – stačí zvýraznit pár posledních a zbytek už třeba jednodušším výpisem.

  Plus se můžete mrknout jak velké obrázky se načítají na mobilu (ten z carouselu má 2MB) a obecně servírovat obrázky v modernějším formátu než je JPG.

  A drobnost – opravte odsazení řádků (line-height) v textovém poli pro psaní komentáře :).

  Odpovědět
 3. Avatar

  Souhlasím s Piškotem, že je zbytečné mít na homepage zdvojený výpis článků, tedy jak carousel (kde se stejně drtivá většina uživatelů podívá jen na první snímek, a to jich je tam 10), tak pod ním ještě samostatný tabulkový výpis.

  Ten je navíc (na počítači) řešený trochu nepřehledně – jak se u každého článku vypisuje celý nadpis a určitý počet znaků z úvodu textu, dochází k tomu, že je každá karta jinak vysoká (a to třeba jen o několik málo pixelů), což za a) může vypadat jako chyba a za b) to vytváří jakousi kaskádu, která vizuálně nevypadá moc hezky, taky protože je tam těch karet moc.

  Na mobilu sice problém s kaskádou odpadá, ale tam zas nedává úplně smysl načítat hned na homepage všech těch 20 článků – je to zbytečně moc (informací i MB) a běžný návštěvník tam jde stejně kvůli novinkám, než aby četl několik týdnů staré články. Mobilní patička je pak řešená trochu nešťastně, mít tam dvakrát hamburger je zbytečné, místo toho lze ze standardního menu vytáhnout jen ty nejdůležitější odkazy, které budou vypsané pod sebou.

  A s mobilem souvisí i horní, standardní menu, které v tomto formátu také zabírá hodně místa. Jednak není potřeba až tak velké logo (dalo by se nahradit jinou verzí, případně ikonou), dále je zajímavé, že jsou na tak prominentním místě odkazy na sociální sítě (i když čtenář by měl primárně zůstávat na webu) a stejně tak že vyhledávání je před samotným menu. To se navíc po rozkliknutí ukáže v rozrolované podobě, takže než doskroluju na jeho dolní konec, zapomenu, co bylo nahoře. Co se týče uspořádání, tlačítko Domů duplikuje funkci loga (proklik na homepage) a stránka O nás bývá nejčastěji na opačném konci menu, protože většinou nejde o nejdůležitější informaci.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 25. 2. 2024
a svátek má Liliana.