Nové webové stránky

od | 19. 6. 2022 | Další, Komentáře

Prvního dubna byly zveřejněny zelené aprílové stránky a někteří si mysleli, že to tak bude napořád. My jsme ale naštěstí zůstali u naší krásné červené. Design ale zůstal a už je to nějaký ten pátek, kdy si naše články čtete na novém webu. Pojďme spolu projít změny a zeptat se vás na zpětnou vazbu.

Vylepšili jsme ale celkový vzhled tak, aby byl přehlednější, modernější, a hlavně responzivní i pro mobilní zařízení.

Kompletně nová je úvodní stránka, kde se změnil styl tabulky článků a opravily se chyby zobrazení z předešlého designu. Nově byste měli vidět úvodní obrázky ve své celé velikosti (dříve byly oříznuté) a delší úryvek textu. Nahoře pak najdete velké okno s fotkou, které upoutává na nejnovější články.

Změnou prošlo i formátování textů, které bylo upraveno pro lepší čitelnost jak na počítači, tak i v mobilu.

Velkou novinkou je i záhlaví stránky, kde byly sjednoceny dvě menu do jednoho. Protřídili jsme rubriky článků tak, aby bylo jednoduší se v nich vyznat a přidali jsme novou záložku “Seriály”, kde jsou shromážděny všechny naše články z tematických sérií.

A abychom se vám lépe představili, vytvořili jsme stránku O nás, kde si můžete rozkliknout každého z redaktorů a přečíst si něco o něm.

Proč ale píšeme tento článek, když už jste stejně všechny změny viděli? Chceme se vás zeptat. Web stále není ve finální verzi a budeme na něm dělat drobné, možná i větší úpravy. Rádi bychom ale, abyste nám s tím pomohli svou zpětnou vazbou. Co se vám na nových webových stránkách líbí, co vám vadí, co byste ocenili nového, a další konstruktivní kritiku nám můžete psát do komentářů.

Děkujeme

2 Komentáře

 1. Avatar

  Nový web se mi líbí, hezká práce, ale ta fotka s upoutávkou na nové články je podle mě moc velká, stačila by třeba poloviční – zabírá asi půlku okna (na počítači i na mobilu) a působí to rušivě.

  Odpovědět
 2. Avatar

  Doby, kdy se na každém webu nahoře objevoval carousel s novými články už je dávno pryč. Přišlo se na to, že uživatelům to nic nepřináší a zbytečně to zabírá místo. Při načtení na mobilu vidím například dvakrát za sebou ten samý článek.
  Raději se zaměřte na samotný výpis článků, zkraťte zbytečně dlouhý perex, který nikdo nečte a mrkněte se na nějaké zpravodajské weby jak s články pracují. Není potřeba všechny články na stránce vypisovat stejně (nemá to pak žádnou hierarchii a rytmus) – stačí zvýraznit pár posledních a zbytek už třeba jednodušším výpisem.

  Plus se můžete mrknout jak velké obrázky se načítají na mobilu (ten z carouselu má 2MB) a obecně servírovat obrázky v modernějším formátu než je JPG.

  A drobnost – opravte odsazení řádků (line-height) v textovém poli pro psaní komentáře :).

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 30. 6. 2022
a svátek má Šárka.