Nominováno na MED i JMS

od | 13. 6. 2018 | OB ve světě, Orientační běh

Byly zveřejněné nominační listy k letošním vrcholům všech dorostenců a juniorů. Trenéři Marek Cahel a Pavel Košárek odkryli karty, kdo nás bude reprezentovat na Mistrovství Evropy dorostu v Bulharsku a Juniorském mistrovství světa v Maďarsku. Současně také pro O-News.cz objasnili, proč vybrali právě nominované závodníky.

Mistrovství Evropy dorostu (Bulharsko)

Letošní Mistrovství Evropy dorostu se uskuteční na přelomu června a července (28. června – 1. července). Centrem závodu je Veliko Tarnovo v centrální části Bulharska.

Z ukázky starších map je zřejmé, že lesní závody se budou odehrávat v náročných kopcovitých terénech s řadou vrstevnicových tvarů, prim budou hrát také porosty a snížená viditelnost. I proto realizační tým v čele s Markem Cahlem rozhodl, že první část závěrečné mapové přípravy na MED bude na Zlínsku.

Ukázka staré mapy prostoru štafet.

Mimochodem, i Česká republika se hlásila na MED právě v tomto roce s terény okolo Harrachova. Foot-o komisi naše kandidatura zaujala a dala ji větší preferenci před šampionátem v Bulharsku. Council IOF však rozhodl jinak, a tak si nejlepší evropští dorostenci dají dostaveníčko na Balkánském poloostrově.

Program MED

Čtvrtek 28. 6. příjezd, model
Pátek 29. 6. sprint
Sobota 30.6. klasická trať
Neděle 1.7. štafety

Kdo nás bude reprezentovat? Tradičně to bude šestnáctka nejlepších, vždy 4 v každé kategorii.  Zajímavostí je určitě nominace mladších dorostenek do kategorie W18. “Uvědomujeme si, že je nominace do W18 netradiční, ale po dlouhých úvahách jsme se pocitově rozhodli takto. Nicméně jsme rádi, že jsme letos při nominacích mohli skloňovat i další jména, třeba právě v případě starších dorostenek,” říká trenér Marek Cahel. Ani v komisi talentované mládeže nebyl jednotný názor, zvítězila však většinově nominace předložená ústředním trenérem mládeže.

W16: Dittrichová Michaela (SKM), Chrástová Tereza (STH), Karlová Anna (JIL), Mulíčková Markéta (ABM), náhr. Martanová Elin (VLI)
W18: Grycová Kateřina (TBM), Nechanická Klára (OSN), Peterová Jana (LPU), Vandasová Adéla (PHK), náhr. Bejvlová Karolína (KAM)
M16: Chaloupský Jakub (PHK), Mareček Šimon (OSN), Rücker Jan (HOR), Vitebský Lukáš (TJN), náhr. Malačka Milan (DKP)
M18: Filipek Sebastian (TRI), Gajda Jan (KAM), Roudný Martin (LPU), Rusin Jan (LPU), náhr. Janovský Tomáš (PGP)

Juniorské mistrovství světa (Maďarsko)

To junioři letos budou mít cestu na svůj šampionát mnohem kratší, do Kecskemétu, centra JMS, je to z Brna pouhé 4 hodiny autem. I díky přijatelné vzdálenosti junioři absolvovali několik tréninkových campů v místních terénech a uskutečnily se zde i nominační závody.

Na závodníky čeká velmi rozmanitý krasový terén s řadou závrtů, prostory pro všechny lesní disciplíny jsou hodně otevřené, nalézá se tu řada luk, pasek, kde je velice dobrá průběžnost i viditelnost. Zvlášť na mapě pro krátkou trať ale nalezneme řadu mapově těžkých zelených pasáží, které mohou velice zamíchat pořadím ve výsledkové listině.

Ukázky map terénu krátké trati (vlevo) a štafet (vpravo).

Program JMS

Neděle 8. 7. příjezd, model
Pondělí 9.7.  klasická trať
Úterý 10.7. sprint
Středa 11.7. volný den
Čtvrtek 12.7. krátká trať – kvalifikace
Pátek 13.7. krátká trať – finále
Sobota 14.7. štafety

V nominaci na maďarské JMS je mix zkušených závodníků s řadou nováčků. “O složení týmu rozhodly především nominační závody, které proběhly v tréninkových prostorech JMS a závodníci měli v den D ukázat, co umí. Junioři prokázali svoji vyrovnanost, u juniorek mrzí neúčast Elišky Sieglové ze zdravotních důvodů,” říká trenér juniorů Pavel Košárek. Ta se od začátku června potýká se zdravotními problémy, které jí bohužel nedovolují absolvovat náročný program JMS.

Juniorky: Tereza Čechová (KAM), Markéta Firešová (ZBM), Barbora Chaloupská (PHK), Tereza Janošíková (SSU), Nikola Thýnová (SHK), Barbora Vyhnálková (RIC), náhr. Markéta Thořová (TUR)
Junioři: Jan Bendák (PHK), Vít Horčička (STE), Vít Koštejn (DOK), Tomáš Křivda (CHC), Vojtěch Sýkora (LCE), Daniel Vandas (PHK), náhr. Ondřej Hlaváč (ZBM)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.