Nech se okouzlit novou tváří staré známé Biřičky na úvodním závodním víkendu sezóny!

od | 6. 3. 2024 | OB v ČR, Orientační běh

Start jarní části sezóny se nezadržitelně blíží a s ním i tradiční Jarní pohár pod taktovkou hradeckého oddílu OK 99, který se letos, ne tak tradičně, uskuteční 23.-24.3. 2024. A že jsou štafety v den sprintů v Mirakulu? Pro přihlášené se může nabízet zastavit se po cestě do Mirakula na klasice a udělat si tak orienťácký víkend. A pro ty, co přihlášení nejsou, nabízíme ke klasice ještě nový formát štafetových dvojic.

Ptáte se, jaký terén si pořadatelé připravili tentokrát, aby nalákali závodníky do hradeckých terénů? Na první pohled by se mohlo zdát, že se poběží na všem notoricky známé a oběhané Biřičce, která je hradeckou jistotou. Ale zdání klame! Centrum závodu se usídlí na louce u Vysoké nad Labem, kterou mohou znát závodníci z žákovských a dorosteneckých kategorií z MČR oblastních výběrů žactva z roku 2021.

Slovy hlavního kartografa Radovana Novotného: „Ač platí za synonymum pro placku, ve svých pozvolných svazích to umí – byť trochu nesměle – i vrstevnicově rozparádit. Spíše než na předsudečnou hradubickou rovinu s hustníky tak letos Jarní pohár láká na mírně houpavé proběhnutí převážně odrostlým smíšeným lesem, po zimě navíc úplně bez podrostu. Původní prostor MČR oblastních výběrů žactva 2021 jsme rozšířili o to nejhezčí, co v této části novohradecké lesy nabízejí. A pamětníci budou navíc možná příjemně překvapeni, jak se lesu mezi Vysokou a Kolibou, díky omezení pásové těžby, zase vrátila jeho přirozenější tvář a svoboda.“

První novinkou letošního 26. ročníku je zkrácení o závod v nočním orientačním běhu. Zahájí ho tedy poctivá hradecká klasika, která si absenci vrstevnic vynahradí na dohledávkách a délkách postupů. Ale nenechte se zmást, oproti typické placce nabídne i několik svažitějších míst. Delší tratě se můžou těšit i na několik dun.

Druhou, lákavější změnou je závod štafet dvojic, který nahradí tradiční nedělní štafety a dá tak prostor závodníkům, vyzkoušet si štafety v menším měřítku. Kromě standardních žákovských kategorií DH12 a D14 a H14 si budou moci štafety vyzkoušet i děti z kategorie DH10, kterým je umožněno vyrazit do lesa s doprovodem rodiče nebo trenéra. Dospělí si pak mohou vybrat z kategorií D18, H18, D21, H21 a smíšené varianty DH21. Pro veterány jsou vypsané kategorie D70, H70, D100 a H100, kde číslo, ostatně jako obyčejně, označuje minimální součet věku spoluběžců. Dvojice nemusí být ze stejného klubu a stačí, když se domluví kamarádi, příbuzní, partneři nebo třeba milenci a můžou spolu vyrazit na start.

Tak vezmi parťáka nebo parťačku a dorazte na první závodní víkend sezóny do Vysoké nad Labem! Termín přihlášek je otevřený do 17.3. 2024. Víc informací můžete najít v ORISu a na webu závodu jp2024.ok99.cz.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 4. 2024
a svátek má Marcela.