Naši akademici na sprintu uspěli!

od | 21. 2. 2018 | LOB

Dnes se úderem desáté hodiny naostro rozběhlo Akademickémistrovství světa v LOB (WUSOC), které hostí estonské město Tartu. Závodníci poměřili své síly na sprintové trati a nutno říci, že počasí jim tentokrát oproti bulharskému dešti přálo. Jezdilo se na hojně zasněžených loukách za neustálého slunečního svitu.

Úvodní část tratí vedla po loukách, na kterých byla vytvořena spletitá síť stop, poté následovaly dlouhé postupy do lesních partií s závěrečným dojezdem na stadion. Ženská trať měřila 4,2 km a o vítězce nebylo pochyb, stylem start-cíl zvítězila Norka  Anna Ulvensoeen v čase 14:48. O 29 vteřin za ní zaostala domácí závodnice Daisy Kudre a bronz z první disciplíny letošního WUSOCu bere Ruska Mariia Petrushko (+0:32). Výborně jela Petra Hančová, které chybělo 23 vteřin na medaili a patří jí tak 8. místo. Johance Šimkové patří za pěkný výkon 12. místo (+1:19) a zbylé Češky se vyšly do třetí desítky (28. Kubínová, 30. Horvátová).

GPS tracking ženy

Trio nejlepších žen na stupních vítězů.

Muži měli trať o 800 metrů delší a čekalo je sto metrů převýšení. Trať byla koncepcí velice podobná té ženské, ovšem vymyslet správně náročnou volbu postupu na devátou kontrolu mohlo být klíčové. Boj o zlato byl napínavý až do samého konce závodu, všichni medailisté se vešli do 6 vteřin. První místo nakonec patří Sergei Gorlanovi, který o 2 vteřiny porazil týmového kolegu Vladislava Kiseleva. Třetí místo si vyjel Nor Joergen Haugen Madslien. Z Čechů se blýskl 7. místem Petr Horvát (+1:14) a dobře jeli i 18. Michal Argaláš a 20. Vojtěch Matuš. Poslední český reprezentant Ondřej Vystavěl porazil 10 svých soupeřů a dojel 24..

GPS tracking muži

Zítra opět v 10 hodin SEČ startují smíšené sprintové štafety.

Informační rozcestník

(foto: facebook IOF)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.