Nahlédnutí do (tréninkového) deníčku starší dorostenky

od | 14. 3. 2017 | Orientační běh, Rozhovory

Prostor podělit se svými čísly a dojmy z minulé sezóny dostaly také nejlepší o-běžkyně ročníků 1999 a 2000. Věkem stále ještě dorostenky si svými loňskými výkony řekly o zařazení do juniorské reprezentace. Pojďme se podívat do tréninkového deníčku Barbory Chaloupské, Terezy Janošíkové, Anny Kopecké a Šárky Rückerové.

 1. Můžeš se s čtenáři O-news podělit o čísla ze svého loňského tréninkového deníku (celkový čas, km, počet závodů, tréninků, fází obecně)?
 2. Co se Ti loni v orienťáku nejvíc povedlo…?
 3. … a mimo OB?
 4. Máš ve svých plánech nějaký obzvlášť oblíbený/nadmíru efektivní trénink?
 5. Jak vidíš sebe a OB do budoucna? Máš nějaké určité cíle?

Barbora Chaloupská (OK 99 Hradec Králové)

 1. Já jsem si tréninkový deník přestala psát někdy na jaře, když přišly závody, takže svoje záznamy nevím. Snad to letos bude jinak. I když teď mi zase chybí možná tři týdny a víc…
 2. Sprint na JWOCu byl hodně dobrý. Hlavně se mi totiž povedl mapově snad na 100 %, fyzicky to už bylo o trochu horší. Jinak myslím, že celé JMS nebylo tragické.
 3. Rozhodně jsem ráda, že k tomu pořád stíhám dost dobře školu. Navíc je fajn, když se dostanu třeba k nějakému cestování, a to se letos vydařilo.
 4. U mě vedou všechny mapové tréninky, hlavně ty technicky náročné (bez cest, vrstevnice, detaily) ve vysokém tempu.
 5. Stát se může cokoliv, ale když to pořád trochu půjde, nechci s tím přestávat. Cíle začínají letošním JWOCem – nejdřív nominací a popřípadě pak nějakým úspěchem.

Tereza Janošíková (SOB Olomouc)

 1. Týjo, čísla nikdy nebyla moje silná stránka, respektive na ně ani moc nehraju, takže vypisovat se tady s nějakými 1 a 2 není snad potřeba. Každopádně když už, tak přes pěkných 333 hodinek pohybu jsem si loni určo užila s chutí a úsměvem, neboť to je pro mne to nejdůležitější. Mít radost a nepočítat.
 2. Mně se nejvíc povedlo, že se mi povedlo, aby se mi vůbec něco povedlo. (smích – pozn. red.) Néé, tak já si vážím všech pěkně odběhnutých závodů i nezávodů, hlavně když mi podaří vrátit se z lesa s pocitem, dobře odvedené „prácičky“- hlavně bez mega chybičky. Nicméně nejvíce mě těší, že jsem vůbec mohla přes všechny ty má bebínka, která se v průběhu roku střídaly dosti pestře, jak na běžícím pásu, odběhat přes 33 (magická trojka) závodů, tzn. strávit krásné chvilky a nevypadnout tak úplně z dění.
 3. Tož to bychom tu byli na dlouho… (smích – pozn. red.) Páč já beru jako úspěch spoustu splněných a povedených věciček, jež jsem si řekla, že prostě vyjdou. Ale když to tak celkově shrnu, tož pár cinkatých vzpomínek i v jiných sportech by se našlo. Ve škole mne taky ještě přijímají. Trocha akcí všemožného typu pod mou taktovkou se také odehrálo a hlavně jsem zjistila, že se dá zvládat ještě více věcí, než jsem myslela, že jde… Stačí chtít a mít chuťana, ale zase všechno má své meze.
 4. Já si užívám každý pobyt na čerstvém vzduchu, jak delší laufíček se super lidmi, tak časově úspornější úsečky, což se mi také šikne mnohdy. Záleží na počasí, náladě, rozvrhu (nejen školnímu). Především to ale musím mít pestré a četné, i v rámci sportovních aktivit, páč i taková jízda na kole po ledových stezkách do školy je mnohdy krásným a náročným „tréninkem“, a hlavně zážitkem.
 5. Pro letošek jsou nastavené, tak uvidíme, jak se zadaří. Hlavně ať mi slouží tělíčko a já dobře jemu, jak nejlépe to půjde. Ať mne to stále baví, žiju okamžiky, přítomností, (s) lidmi, sportem, optimismem atd. A do budoucna by se také určitě nějaké vize a plány našly, ale to bude záležet na spoustě dalších… Tož se nechám překvapit! (smích – pozn. red.)

Anna Kopecká (OK Lokomotiva Pardubice)

 1. Můj celkový čas tréninku je 240 h, z toho 100 h byly jiné aktivity než běh. Kilometrů moc nemám (1120 km), ale za to dnů nemocí mám hojně (69)… Závodů bylo jen 28, dnů zatížení 209, v tom 241 fází tréninku.
 2. Velkou radost jsem měla z Tiomily, kde jsem měla ďábelské tempo a super výsledek. Příjemně mě překvapilo i 3. místo na MČR na klasické trati.
 3. Podniknout skvělý trip s kamarády, který jsem si dlouho přála. Trošku jsem zlepšila svoji mizernou znalost němčiny, ale nic rapidního to zase není… a taky už jsem možná víc samostatná, jak se ta dospělost blíží každým dnem.
 4. Obávám se, že ne.
 5. Má osoba prahne po nominaci na JWOC do Finska, ale když to nevyjde, tak se svět nezboří! To už jsem si uvědomila minulý rok. Pokračovat s OB bych chtěla, tak snad tu možnost mít budu!

Šárka Rückerová (TJ Jiskra Hořice)

 1. Musím se přiznat, že jsem si loňský tréninkový deník nevedla úplně precizně, takže toho moc nevím. Ale tak alespoň přibližně nějakých 170 hodin běhu (je to málo, ale tak většinu zimy strávím na běžkách), 45 závodů. Víc toho ze svých záznamů nejspíš nedostanu, letos to snad se zapisováním bude lepší.
 2. Největší radost mám z vítězství na MČR na klasice, ale zdaleka to nebyl nejvíce povedený závod. Za ten bych asi označila krátkou trať – ŽA v Černé Vodě (28. 5.).
 3. Poprvé jsem se podívala do Skandinávie, i když to vlastně bylo taky s orienťákem. Povedlo se mi taky znovu si najít čas na to, věnovat se hudbě a zpěvu, za co jsem strašně ráda.
 4. Nejradši mám trénování azimutů – nějaké švýcárny. I když tedy ne vždycky skončím tam, kde bych podle buzoly měla.
 5. Tak samozřejmě bych se chtěla dál zlepšovat, ráda bych se ještě podívala na MED. Dál do budoucna moc neplánuju. Prostě chci dělat orienťák tak, aby mě to stále takhle bavilo.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.