Nahlédnutí do (tréninkového) deníčku juniorek

od | 22. 2. 2017 | Orientační běh, Rozhovory

V pořadí již třetím díle série “Nahlédnutí…” přišla řada na ty juniorské reprezentantky, které budou v příštím roce běhat kategorii D20. Dozvíte se například, kdo trénuje v rámci performance týmu nebo která z juniorek odolala nátlaku na přestup…

 1. Můžeš se s čtenáři O-news podělit o čísla ze svého loňského tréninkového deníku (celkový čas, km, počet závodů, tréninků, fází obecně)?
 2. Co se Ti loni v orienťáku nejvíc povedlo…?
 3. … a mimo OB?
 4. Máš ve svých plánech nějaký obzvlášť oblíbený/nadmíru efektivní trénink?
 5. Jak vidíš sebe a OB do budoucna? Máš nějaké určité cíle?

Tereza Čechová (OK Jihlava)

 1. To bohužel nemůžu, protože jsem ohledně vedení tréninkového tak trochu lajdák a od 1. 6. ho mám pouze na Garmin Connectu. Do té doby jsem naběhala asi 154 hodin, 1193 km, 17 závodů a179 fází v 157 dnech (ale nemám tam doplněné jedno soustředění). Víc bohužel říct nedokážu.
 2. Asi to, že jsem se nominovala a úspěšně zaběhla JWOC, který jsem si moc užila. Také se mi ale povedlo i mnoho dalších závodů.
 3. Mimo OB… udělala jsem si řidičák, oslavila 18. narozeniny a postoupila do maturitního ročníku. Tolik z těch málo věcí, co se netýkají OB…
 4. Baví mě, když mohu trénovat i s někým jiným, třeba s mladším bráchou. Z tréninku mě docela baví 4x 30 s – 40s – 1 min – 30 s rychle, co úsek, to meziklus, ale nemám více a méně oblíbené tréninky. Záleží spíš na náladě.
 5. Uvidím, jak to se mnou a OB bude do budoucna. Mým cílem je, aby mi to v lese šlo, ale hlavně, aby mě OB nepřestal bavit (smích – pozn. red.).

Tereza Nováková (OOB Kotlářka)

 1. Bohužel to mám jen za 9 cyklů. hodin běhu 102, celkem km 1080, počet fází 162
 2. No řekla bych, že 14. místo na klasice na JWOCu.
 3. Můj cíl je trénovat aspoň trochu. Zatím to se školou moc nedávám.

 

 

Klára Novotná (OK 99 Hradec Králové)

 1. Celkový čas: 264 h, Km: 1300km (deník nepočítá km na kole, kde mám dalších skoro 1100km), počet závodů/tréninků/fází: 32/258/276.
 2. Jako úspěch považuji to, že i když jsem byla téměř celou zimu zraněná, dokázala jsem se s alternativním tréninkem nominovat na JWOC. Tam jsem se dokázala oprostit od myšlení na výsledek, zaměřila jsem se na svůj výkon a to se mi oplatilo 10. místem na klasice.
 3. Myslím, že poslední rok gymplu obnáší hodně zkoušek a takových milníků, takže: odmaturovala jsem, udělala jsem si zkoušky z francouzštiny a angličtiny a dostala jsem se na univerzitu do Edinburghu.
 4. Moje plány se momentálně sestavují podle toho, abych nebyla zraněná. Z loňského roku jsem se naučila, že posilování, protahování a i jiný trénink než jen běhání je důležitý a může pomoct. Jinak z běžeckého hlediska mám ráda intervaly.
 5. Řekněme, že teď směřuji směrem k JWOCu. V Edinburghu jsem součástí performance týmu, což znamená, že máme společné tréninky a tři trenéry, kteří se o nás starají. Jednoho na orienťák, dalšího na styl běhu a posledního v posilovně. Tedy ideální podmínky k trénování. Mezi juniory a dospělými se to ale většinou láme, takže uvidím, jak to se školou budu zvládat.

Barbora Vyhnálková (OB Říčany)

 1. Podělit se mohu, ale upozorňuji, že kvůli vleklým problémům s nohou to není moc pěkná podívaná…
 • celkem 258 hod. (i s kolem, plaváním, …)
 • naběháno 1541 km, z toho 677 s mapou
 • 250 fází, z toho 55 závodů
 1. Ty závody, které se mi měly povést (MED, MČR), jsem zkazila, jak to šlo, takže není moc z čeho vybírat. Výsledkově jsem spokojená se štafetami na MEDu, ale mapově se mi asi nejvíce povedl middle na jaře v Černé Vodě, kde mi čistá mapa přinesla i pěkný výsledek. A taky se mi povedlo odolat nátlaku Pragovky na přestup…
 2. Asi nic zásadního…Vlastně, od prosince mi konečně někdo po letech naprosté svévole a chaosu píše trénink. Ale to s tím OB stejně souvisí, takže nic.
 3. O žádném extra efektivním nevím, takže zmíním ty oblíbené: z mapových třeba vrstevnicovka nebo sudá-lichá, z těch běžeckých pak volné delší výběhy s kamarády.
 4. Můj aktuální největší cíl je definitivně doléčit tu nohu a konečně začít naplno trénovat. Plány na letošek pak jsou především dostat se na JWOC a skloubit trénink nejprve s maturitou a hlavně potom se školou. A v dlouhodobějším horizontu je moje představa celkem nejasná, zvlášť když netuším, jak to všechno bude…

 

Foto: Jakub Glonek, Jan Polášek

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.