Nahlédnutí do (tréninkového) deníčku juniora

od | 21. 12. 2016 | Orientační běh, Rozhovory

Pro pět nadějných mladých o-běžců ročníku 1997 bude příští rok jejich poslední v juniorské kategorii. V malém dotazníčku jsme se jich zeptali nejen na to, kolik toho za minulý rok naběhali.

 1. Můžeš se s čtenáři O-news podělit o čísla ze svého uzavřeného tréninkového deníku 2016 (celkový čas, km, počet závodů, tréninků, fází obecně)?
 2. Co se Ti letos v orienťáku nejvíc povedlo…?
 3. … a mimo OB?
 4. Máš ve svých plánech nějaký obzvlášť oblíbený / nadmíru efektivní trénink?
 5. Jak vidíš sebe a OB do budoucna? Máš nějaké určité cíle?

 

 Jan Bořil (OK Jihlava)

 1. Moc veselá čísla to nejsou, ale když to musí být… 2620 km, 364 hodin, z toho cca 650 km s mapou. Smutných je ale hlavně 53 dní, kdy jsem byl z různých příčin zraněný. Dohromady to dalo 282 fází ve 255 dnech tréninku, z toho 31 závodů.
 2. Kromě strávení tří týdnů ve Švédsku určitě 1. místo na krátké trati na Áčkách v Hraběticích.
 3. Maturovat budu až za rok, tak asi jen pár úspěšně vyběhnutých hor.
 4. Oblíbené jsou určitě superdlouhé laufy. Posouzení jejich efektivnosti bohužel náleží jiným. 🙂
 5. Pro příští rok chci určitě zkoušet JWOC 2017 a co bude dál, to těžko říct.

 

 

Jaromír Mielec (Orientační Běh Opava)

 1. Celkový čas 215 h.
 2. Podzimní áčka u Jablonce.
 3. Astronomická olympiáda, dostal jsem se na výběrové soustřeďko před IOAA do Estonska.
 4. Stominutové noční linie a Lysacup (zimní etapový závod na Lysou horu – pozn. red.).
 5. Můj cíl je neseknout s orienťákem po nástupu na výšku.

 

 

 

 

Šimon Navrátil (SK Praga)

 1. Asi jo, ale bude vidět, jak jsem se flákal: 1928 km běhu za 190 hodin, počet tréninkových dní: 214 a 256 fází, celkem 260 hodin zátěže (v tom je ale i plavání, kolo…)
 2. No, tak jelikož jinak jsem byl letos nejlépe 6., tak to asi bylo to MČR na klasice, na které jsem se fakt snažil připravit a které se mi povedlo vyhrát a pak ještě samozřejmě vítězství v HULKu a 3. místo s Kubou Lanďákem v HROBu…
 3. (Asi dost obligátní odpověď), ale podařilo se mi odmaturovat (a navíc si před tím ještě zaběhnout Tiomilu).
 4. No jasně – vymetat všechny fekály v Krčáku (ale o efektivitě někdy pochybuju, když jsem někdy víc poškrábanej než vyčerpanej).
 5. Letos bych chtěl zkusit trochu potrénovat (to si ale říkám každý rok, tak uvidíme, jak to půjde se školou) a pak se uvidí, na co to může stačit, pokud by to šlo a měl bych tu možnost, tak bych to třeba pak zkusil naplno i v dospělých.

Ladislav Semrád (KOB Choceň)

 1. Dohromady 2709 km běhu ve všech podobách, 282 hodin zátěže (z toho asi 104 hodiny OB), 306 fází a z toho přibližně 42 závodů.
 2. S letošní sezonou nejsem úplně spokojený a nedosáhl jsem nějakého výrazného úspěchu, takže nevím, co vybrat. Dobré byly dva jarní áčkové middly (LTU a ASU).
 3. Zmínil bych moc krásný červencový výlet do Skotska, kdy jsme zdolali nejvyšší vrcholy Británie a celkově si užili krásný čas v horách. (Ale většinu času jsme sbírali maliny na farmě v nížině).
 4. Kopce, které jsou známé z Malé ceny Velké Verandy (kros v rámci Zimní hradubické ligy, pozn. red.), ale pospojované trochu kratší trasou, takže je výsledný trénink intenzivnější a dá se chodit několik okruhů po sobě. A také jsem začal objevovat kouzlo plavání jako kompenzační aktivity. A pochopitelně dlouhé spektakulární výběhy po vrcholcích českých i zahraničních hor.
 5. Pro příští sezonu bych se chtěl nominovat na JWOC do Tampere. Konkrétní cíle podle umístění na českých závodech si nedávám, budu mít radost ze závodu, který poběžím plynule, bez větších chyb a dostatečně rychle. A když takových závodů bude dost, třeba to někdy vyjde na bednu, případně nebo se to projeví v žebříčku A.

 

Filip Wolf (OOB TJ Turnov)

 1. Odtrénoval jsem 290,4 hodin čistého času. Naběhal 2200 km. Odběhal 219 fází tréninku, z toho 43 závodů. Za zmínku stojí 101 dní, které jsem prostonal nebo nebyl schopen trénovat z jiných zdravotních důvodů.
 2. Moje sezóna neměla moc světlých chvilek, takže bych zmínil pouze 2. místo na MČR na krátké trati. Za velký úspěch považuji, že se mi podařilo zmírnit problémy s achilovkou na úroveň, abych mohl běhat. Adaptovat se na zcela jiný styl tréninku než minulé roky.
 3. Alespoň částečně jsem vyléčil problémy s achilovkou.
 4. Neřekl bych, že moje tréninky jsou nějak zvláštní či nadmíru efektivní. Připravuji se přes zimu v posilovně, což mnoho orienťáků nedělá. Zde probíhají stěžejní fáze mého zimního tréninku.
 5. Cíle si nekladu, protože nevím, co přinese budoucnost. Ještě nevím přesně na jakou VŠ bych chtěl jít. Podle výběru školy a výsledků přijímaček se rozhodnu, jaký bude můj vztah k OB a ke sportu v následujících letech. Musím přiznat, že jsem si nedávno pohrával s myšlenkou, že bych skončil s orientačním během a začal se věnovat jinému sportu, protože v posledních letech nemám kvůli OB čas na jiné aktivity, které mě baví.

 

Foto: Petr Kadeřávek

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 6. 2024
a svátek má Zbyněk.