Na O-Gala, převlečeme věci od bahna…
Dnes je 21.01.2020

Další | LOB | MTBO | Orientační běh | 21.11.2017

… rapuje Michal Hubáček v neoficiální hymně O-Gala. Ples a vyhlášení nejlepších orientačních se po dvou letech vrací do Luhačovic, v sobotu 2. prosince budou oceněni v Městském domě kultury Elektra. Celou organizaci zajišťuje OOB TJ Slovan Luhačovice. Co se chystá?

Celý program v Luhačovicích začíná v sobotu 2. prosince už v dopoledních hodinách, a to “bafuňařinou”. Na Městském úřadě Luhačovice proběhne Shromáždění sekce OB (tedy nejvyšší zasedání sekce OB), na kterou po krátké přestávce navazuje od 13:00 Valná hromada Českého svazu orientačních sportů na tom samém místě. Poté proběhne ještě zasedání Výkonného výboru ČSOS.

V Luhačovicích se bude i schůzovat, tak jako před dvěma lety. Foto: Petr Kadeřávek.

Širší veřejnost ale bude zajímat hlavně večerní program. Ten začíná již od 18:00, kdy se otevírá sál Městského domu kultury Elektra, o hodinu později je plánován začátek vyhlašování ankety. Po ukončení následuje ples O-Gala přibližně do třetí hodiny ranní. Celým večerem provází komentátor České televize a její garant orientačního běhu Petr Kubásek. Pořadatelé upozorňují, že po dobu vyhlašování Ankety nejlepších sportovců ČSOS 2017 nebudou do sálu vpuštěni podnapilí nebo nevhodně se chovající hosté. Vstupenky lze objednat do neděle 26. listopadu 2017 v informačním systému ORIS, ve výjimečných případech na emailu hubackova.paja@gmail.com. V sále bude připraveno cca 350 míst k sezení, cílená rezervace míst nebude probíhat, tzn. “kdo dřív přijde, ten líp sedí”. Vstupné se platí v hotovosti na místě (vstupenka stojí 200,- Kč/osoba). Pořadatelé také nabízejí již od pátku 1. prosince ubytování v tělocvičně (vzdálena cca 350 m od místa konání), které lze také objednat v ORISu.

Před dvěma lety byl v Luhačovicích zajímavý doprovodný program. Foto: Petr Kadeřávek.

Ocenění sportovců proběhne v několika kategoriích – orientační běh, orientační cyklistika (MTBO), lyžařský orientační běh a Trail-O. A kdo si odnese jednotlivá ocenění z Luhačovic? Žhavým favoritem na Nejlepšího Orientačního běžce 2017 je Vojtěch Král (SK Severka Šumperk), bronzový medailista z letošních Světových her v polské Vratislavi a vítěz  Světového poháru ve sprintu z Lotyšska. Skvělou sezónu prožila i Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice). Na Mistrovství světa v Estonsku vybojovala vynikající 8. místo v závodě na krátké trati, stejná příčka patřila i štafetě žen, kde Venda běžela druhý úsek. Vítězství na letošním MČR na krátké i klasické trati v orientačním běhu si připsal Miloš Nykodým (SK Žabovřesky Brno), který patří rovněž mezi spolufavority. Do TOP 10 nejlepších orientačních běžců byli nominováni i Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno), Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice), Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové), Tomáš Kubelka (OK Lokomotiva Pardubice), Marek Minář (Magnus Orienteering), Jan Petržela (OK 99 Hradec Králové) a Jan Šedivý (SK Praga).

Vítězství v anketě v minulém roce si odnesl Vojtěch Král. Zopakuje triumf i letos? Foto: Petr Kadeřávek.

V nominaci na Nejlepšího jezdce MTBO 2017 (orientační cyklistice) je Kryštof Bogar (OK Jiskra Nový Bor), který se pyšní titulem z Mistrovství světa v Litvě (v disciplíně krátká trať a štafety), ale také zlatými medailemi z Mistrovství Evropy ve Francii v závodě štafet a sprintových štafet. Bogar navíc vyhrál poprvé celkové pořadí Světového poháru. Cenné kovy z letošní sezóny má i Martina Tichovská (USK Praha), v její sbírce lze najít dvě stříbrné medaile z MS a tři zlaté medaile z ME. Do širšího pole favoritů lze zařadit i Vojtěcha Stránského (SOOB TJ Sokol Kralupy n. Vlt.), Vojtěcha Ludvíka (TJ Stadion Nový Bor) nebo Jiřího Hradila (SKOB Zlín).

V kategorii Nejlepší lyžařský orientační běžec je nominováno 7 závodníků. Mezi nominovanými jsou například Hanna Rost (SKOB Zlín), Kristýna Kolínová (Oddíl OB Kotlářka) a Petra Hančová (OOS TJ Spartak Vrchlabí), které vybojovaly na letošním MS stříbrné medaile. Výbornou sezónu má za sebou Radek Laciga (TJ Slovan Zdravotník Praha). Vyhrál dvě Mistrovství ČR (ve štafetách a na klasické trati), ovládl celkové hodnocení Českého poháru a na Mistrovství světa vybojoval 4 výsledky v TOP 10. Mezi dalšími adepty na ocenění jsou Per Horvát (SK Severka Šumperk), Johanka Šimková (OK Slavia Hradec Králové) nebo Jakub Škoda (Slavia Liberec orienteering). Nejlepší LOBáci bohužel na místě nebudou, v té době budou na Světovém poháru ve Finsku.

V sobotu 2. prosince 2017 budou vyhlášeni v jednotlivých kategoriích také nejlepší junioři, dorostenci a sportovci Trail-O, do Síně slávy orientačních sportů budou uvedeny dvě významné osobnosti.

Nevíte co na sebe? Inspirujte se v článku kamenické závodnice Valerie Kamererové, která navrhla kolekci “Po doběhu”.

Více informací

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *