Na middlu v rámci finále SP Denisa Kosová 11.

od | 4. 10. 2021 | OB ve světě, Orientační běh, Reportáže, Závody

Zatímco o klasické trati a sprintových štafetách v rámci finálové série Světového poháru v Itálii jsme vás již informovali, reportáž ze sobotního middlu jsme si nechali na dnešek. Kdo z našich se předvedl v nejlepším světle? No přeci 11. Denisa Kosová!

Middle se běžel v jihovýchodní části závodního prostoru, kde se neběžela klasika. Na závodníky opět čekal otevřený bukový les s množstvím srázů, kamenů a vrstevnicových kudrlinek či závrtů. Na mužské trati se vítězný čas stlačil téměř k 30 minutám a kdo jiný, než Kasper Fosser, by mohl být vítězem. Jeho luxusní náskok činil 1:24 na Matthiase Kyburze. Z třetího místa se zásluhou Riccarda Scaleta mohli radovat domácí fanoušci. Z našich nejlépe 18. Miloš Nykodým a 26. Tomáš Křivda, který shrnul závod slovy: “Chybná volba postupu na čtyřku, chyba na 7. kontrolu a velká na desátou. Od té doby jsem běžel se Simonem (Imarkem, pozn. red.). Špatný výkon s celkově dobrým výsledkem.”

Pokud o vítězi v mužích neměl nikdo pochyb, ani v kategorii žen by se sázkaři nejspíše nespletli, i když souboj byl o něco těsnější. Zvítězila Tove Alexandersson o 23 vteřin před aktuálně největší konkurentkou Simone Aebersold. Třetí místo brala Andrine Benjaminsen. Po 11. místě z longu přidala stejnou pozici také Denisa Kosová, která na vítězku ztratila 5:29. Další pěkné výsledky přidaly 13. Tereza Janošíková a 23. Barbora Vyhnálková. “Neudělala jsem žádnou velkou chybu, jen několik menších chyb/zaváhání. Doběhla jsem průběžně třetí, nebyl to špatnej pocit,” komentovala Barbora svůj výsledek.

Více informací: orienteering.sport

Nejlepší z našich – Denisa Kosová (foto: IOF / William Hollowell)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 19. 5. 2024
a svátek má Ivo.