Na MČR v Ramsau vyhráli Hančová a Horvát

od | 21. 1. 2019 | LOB, Reportáže

Druhé letošní Mistrovství ČR v LOBech se tentokrát jelo daleko za hranicemi České republiky. V rakouských Alpách ve středisku Ramsau am Dachstein se minulý víkend jely nejprve dvě kola Českého poháru (intervalový a hromadný sprint), v neděli pak MČR na krátké trati. O víkendu také pokračovala Pražská zimní liga ve Veltrusech!

Na rozjetí celého víkendu si mohli dát závodníci v pátek v Ramsau veřejný závod ve sprintu, který byl jako doprovodný závod k seriálu SKI-O TOUR. Tento seriál závodů (patrně volně inspirován Tour de Ski) obsahoval pět závodů v sedmi dnech. Pro české reprezentanty byla situace těžší o to, že na závod jeli přímo z MČR ve sprintu v Novém Městě na Moravě. A zatímco SKI-O TOUR končila sobotním ranním závodem, naše čekaly další dva závody. Šest českých mužů a čtyři ženy úspěšně dokončili celý seriál. Nejlepším mužem byl v celkovém pořadí Petr Horvát  na pátém místě. Zbytek reprezentantů se pak seřadil na 7. – 11. místě v pořadí Laciga – Škoda – Matuš – Hašek – Vystavěl.

https://www.facebook.com/skiotour/photos/a.1076900395813411/1077549072415210/?type=3

Pořadatelé před samotným SKI-O TOUR bojovali s velkými přívaly sněhu. Nakonec se jim ale povedlo všechny stopy upravit a všech pět závodů tak proběhlo.

Sobota patřila Českému poháru

Sobotní dopolední i odpolední sprinty byly součástí českého poháru. Dopolední závod, který byl ještě součásti SKI-O Tour, jela i spousta zahraničních závodníků. Nejlepší Češkou dopoledního sprintu se stala Lenka Mechlová, když na vítěznou Rusku Kechkina ztratila necelou půlminutu. Další z našich skončily Petra Hančová a Kateřina Neumannová. V mužích skončil jako náš nejlepší Petr Horvát (ztráta na vítězného Rusa Belomazheva byla 1:12). Další z našich byli Škoda a Laciga.

Trať dopoledního sprintu.

Odpolední hromadný sprint byl zvláště v ženách hodně těsný. Závod vyhrála Italka Corradini o pouhopouhé dvě vteřiny před Helenou Randákovou. O další tři vteřiny zpět skončila Petra Hančová. Jako třetí naše žena se umístila Johanka Šimková. V mužích byl závod také velmi těsný. Pro vítězství si dojel s “luxusním” náskokem 11 vteřin Švýcar Schnyder, druhý už však byl náš Petr Horvát. Následovalo pět zahraničních závodníků nacpaných do 20 vteřin. Na osmém, resp. 9. místě pak dojeli Laciga (+1:00) a Škoda (+1:06).

Foto hromadného startu odpoledního závodu.

Mistrovské tituly pro Hančovou a Horváta

Nedělní krátká trať pak byla malým Deja Vu na výsledky z předešlého týdne. V ženách si opět dojela pro mistrovský titul Petra Hančová. Jako druhá skončila Lenka Mechlová (tentokrát pouze o 12 vteřin – v NMNM to bylo 15”). Bednu pak ještě doplnila Kateřina Neumannová.

Také v mužích jsme měli stejného vítěze. V Ramsau sice byl nejrychlejší Švýcar Schnyder, ale nejlepším z našich byl opět Petr Horvát (+0:17). Druhý a třetí (Matuš a Škoda) si tentokrát prohodili pořadí oproti minulému týdnu.

Mapa s tratí hlavní mužské kategorie.

 

PZL pokračovala ve Veltruském parku

SOOB TJ Sokol Kralupy nad Vltavou připravil na sobotu další závod ze seriálu Pražských zimních lig. Přes 200 závodníků se vydalo na převážně přespolní tratě. Nejdelší trať A měřila pěkných 15,8 km a závodníci na ní museli posbírat 30 kontrol. Nejrychleji vše zvládl za 78:20 Jiří Martan. O pouhých 24 vteřin za sebou nechal Jiřího Mikuláše. Pódium doplnil Roman Mašata. Hned na čtvrtém místě se umístila první žena Dominika Plochová (82:50), druhou ženou byla Elin Martanová a třetí Jana Kožinová.

Mapa s tratí nejdelší kategorie A.

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 4. 2024
a svátek má Marcela.