MS veteránů v LOB: Zažijte Norsko

od | 5. 1. 2023 | LOB

Vítejte na World Masters ski-o (Mistrovství světa veteránů v LOB) v norském Beitostølen, které se uskuteční 9. – 12. února 2023!

Rádi bychom pozvali všechny české lyžařské orientační běžce na fantastický lyžařský orientační víkend v Beitostølenu, jedné z nejlepších norských lyžařských destinací. World Masters začíná ve čtvrtek 9. února modelovým závodem, po kterém následuje klasická trať 10., sprint na 11. a krátká trať v neděli 12. února.

  • Nejlevnější startovné je stále k dispozici do 8. ledna přes IOF Eventor.

Akce se koná v lyžařské aréně Beitostølen, stejné aréně používané pro Světový pohár v běhu na lyžích. Aréna se nachází v blízkosti ubytování a spolu s fantastickou autobusovou dopravou z letiště Gardermoen Oslo se snadno dostanete na místo konání i zpět. Pokud jde o ubytování, existuje spousta možností od jednoduchých chatek, apartmánů a levných i drahých hotelů. Vše do pěti minut od arény, ideální pro World Masters. Více informací o ubytování a dopravě najdete v Bulletinu 3.

Večer po klasické trati a sprintu proběhne slavnostní vyhlášení v chatě našich partnerů Lodge 900. Tam budete mít možnost potkat staré i nové ski-o kamarády, popovídat si o závodech, sledovat předávání cen a dát si něco k jídlu a pití. Beitostølen je vstupní branou do národního parku Jotunheimen, a proto je ze všech stran obklopen krásnou zasněženou krajinou. Jotunheimen doslova znamená “domov obrů”, což lze interpretovat jako obří hory nebo obří norské trolly :). Kromě World Masters zde bude také Světový pohár pro elitu, Mistrovství světa U23 a Ski-o-treff pro mládež. Tým stavitelů a rolbařů již usilovně připravuje mapy a tratě pro akci. Pod vedením 15násobného medailisty z mistrovství světa Vidara Benjaminsena není pochyb o tom, že prstor pro závody bude prvotřídní, a to jak ve World Masters, tak ve Světovém poháru.

Celkově to bude skvělý prodloužený víkend v norských horách a doufáme, že se tam uvidíme.

První termín přihlášek je 8. ledna.

Pro více informací nás můžete sledovat na Facebooku.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.