MS v MTBO se rozjede zítra

od | 20. 8. 2017 | MTBO

Před námi je poslední vrcholná orienťácká akce letošních prázdnin – Mistrovství světa v MTBO (WMTBOC). Stejně jako pěší reprezentace se i naši bajkeři přesunou na sever k blízkosti Baltského moře, mistrovství se totiž letos koná v Litvě, v okolí hlavního města Vilniusu.

Nominace české reprezentace je v mužské části stejná jako na nedávném ME ve Francii, tedy Kryštof Bogar, Vojtěch Ludvík, Vojtěch Stránský, Jiří Hradil, Jan Svoboda, Radek Laciga. Mezi ženami je pouze jediná změna – Veroniku Kubínovou, která využije možnosti startovat mezi juniorkami, nahradí Renata Paulíčková. Sestavu žen doplní Martina Tichovská, Marie Březinová a Kateřina Nováková.

Při loňském Mistrovství v Portugalsku jsme získali 4 medaile z elity a po skvělých výsledcích z nedávného ME budou mít určitě naši závodníci chuť minimálně dorovnat počet cenných kovů. Šance jsou o to vyšší, že na programu se též objeví divácky velmi atraktivní disciplína – závod s hromadným startem, který se pojede v historii MS v MTBO poprvé, a tak bude k dispozici další sada medailí.

Motivace získat medaili a plyšáka bude veliká (foto: facebook WMTBOC2017)

Již tradičně se spolu s elitními závodníky vydají do závodu i junioři a juniorky, které taktéž čeká světové mistrovství. Češi pošlou do boje posádku 6 závodníků, mezi nimiž bude startovat i superfavoritka své kategorie Veronika Kubínová, která z loňska obhajuje 4 zlaté.

Dnes tedy zahájí bajkerský šampionát slavnostní ceremoniál, který proběhne před vilniuskou radnicí od 15:30 SEČ (!Pozor! – v Litvě je časový posun a mají tam tedy o hodinu více než v ČR). V pondělí se již bude tvrdě bojovat v místních lesích, protože v 8:30 SEČ vyjedou na krátkou trať i první závodníci.

Ukázky map pro všechny závody MS

Povede se našim závodníkům navázat na bohatou medailovou sbírku z nedávného Mistrovství Evropy?

Jak to vidíte Vy? (max. 3 odpovědi)

  • Martina Tichovská je v super formě (24%, Počet hlasů: 25 )
  • Kryštof Bogar na to má (24%, Počet hlasů: 25 )
  • Verča Kubínová vyhraje vše, co může (22%, Počet hlasů: 23 )
  • Získáme více než 5 dospěláckých medailí (21%, Počet hlasů: 22 )
  • Už se nám nebude dařit tolik jako na ME (5%, Počet hlasů: 5 )
  • Tyto terény nám nebudou sedět (5%, Počet hlasů: 5 )

Celkový počet hlasujících: 43

Nahrávání ... Nahrávání ...

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 28. 5. 2024
a svátek má Vilém.