České dorostenky mají zlato ze štafet

od | 28. 2. 2021 | LOB, Reportáže, Závody

Dnešními závody štafet vyvrcholilo Mistrovství světa v LOB a české barvy opět mohly slavit – štafeta dorostenek ve složení Adéla Randáková, Hana Malečková a Tereza Pecková si odváží titul mistryň Evropy.

Dorostenecké ME: Zlatá cesta domů

Osm štafet dorostenek na startu a mezi nimi i české trio Adéla Randáková – Hana Malečková – Tereza Pecková. Teplé počasí opět sebralo značnou část sněhové nadílky, přes noc sice přituhlo, ale na trati i na stadionu se místy jezdilo doslova na vodě. Na prvním úseku se Áďa držela na čele spolu s dvěma ruskými soupeřkami a předávala druhá se ztrátou 53 vteřin. Hanka ale jela na druhém úseku skvěle, dostala se do vedení a najela náskok 25 vteřin na průběžně druhé Estonsko: “Jelo se mi dobře. Estonku jsem za sebou viděla, ale Rusky ne, ty se pravděpodobně vychybovaly.” Tereza Pecková už jela na posledním úseku sama, ale vítězství jasné neměla, nakonec dojela pro české zlato s náskokem 12 vteřin. “Hodně jsem si to hlídala, na konci jsem zahládla blížící se Rusku, tak jsem zrychlila a dala do finiše všechno,” uvedla radostná finišmanka české štafety.

Zlatá štafeta dorostenek

Juniorské MS

V kategorii juniorek jsme zastoupení bohužel neměli, a tak české barvy hájili jen junioři. Na prvním úseku předával Vojtěch Peňáz 7. se ztrátou necelých šesti minut, druhý Matyáš Štregl předával na pátém místě a finišman Radek Peňáz dojel na konečném 4. místě. O vítězství v této kategorii se bojovalo až do posledních metrů, když Švéd Jonathan Stahl dojel Rusa Artemie Dormu. Nakonec měli závodníci shodný cílový čas.

Ukázka dnešní trati dospělých těsně po hromadném startu

MS dospělých

Na rozdíl od mládežnických kategorií neměla kategorie dospělých na programu klasické štafety, ale jely se dvoučlenné smíšené sprintové štafety. Každý závodník jel 3 úseky. Za Česko nastoupily dvojice CZE1 (Petra Hančová – Jakub Škoda) a CZE2 (Johanka Šimková – Petr Horvát). Úvod závodu zvládlo nejlépe Estonsko, na druhém úseku se ale do vedení dostalo Rusku, které se na čele drželo velmi dlouho. Až během posledního úseku ho dojely štafety Estonska a Švédska. Na nefarstovaném úseku se závodníci se závodníci takticky drželi pospolu a rozhodl až finiš, ve kterém byl nejrychlejší Rus Andrey Lamov. České duo Hančová-Škoda bralo nakonec šesté místo. “Hned za startem mě překvapilo využití vypluhované cesty. Já jsem jela mapově bez chyby, Kuba v prvních dvou okruzích udělal nějaké dvě menší chybky, ale jinak jsme jeli fyzicky na hraně, bylo to opravdu náročné,” prozradila po závodě Petra Hančová. Štafeta CZE2 dojela v neredukovaném pořadí 16.

Závěrečný úsek štafet se nesl ve znamení vyčkávání na cílový spurt (foto: Reigo Teervalt)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 4. 12. 2023
a svátek má Barbora.