MS v LOB: Sprint pro Alexandersson a Nordberga
Dnes je 18.01.2020

LOB | 08.03.2017

Středeční ráno, alespoň tedy co se středoevropského času týká, patřilo na MS v LOB v ruském Krasnoyarsku sprintu. Zajímavý závod v husté síti stop, který provázelo slunečné počasí, začaly ženy. Začátek závodu patřil Češkám. V úvodu startující Johanka Šimková se ujala vedení na prvním televizním mezičase, kde vydržela až do doby, než se před ní dostala její reprezentační kolegyně Petra Hančová, která debutovala v dospělé kategorii na MS. A debut to byl vydařený, protože to byla právě Hančová, která na tom byla z našich závodnic v konečném účtování nejlépe, když obsadila 16. příčku. Do TOP20 se vešla ještě Kristýna Kolínová, která si dojela pro 19. místo. Třetí desítku celkového pořadí poté začíná zbylé české duo Hanka Hančíková (21.) a Johanka Šimková (22.). Hanka Hančíková, která se vrací po zranění, bohužel pohřbila své naděje na lepší umístění hned na první kontrole, kde paralelně zaměnila stopy a musela se vracet, což ji stálo skoro celý startovní interval.

Chyba Hanky Hančíkové na první kontrolu.

Výsledky dámské kategorie by se jinak daly zkopírovat ze včerejších sprintových štafet, pouze bez mužských protějšků, protože medailistky byly stejné. První Švédka Alexandersson, druhá Ruska Frolova a třetí Finka Koskela. Jako první startovala Tove Alexandersson a už na prvním mezičase vezla obrovský náskok a vypadalo to, že si pojede závod sama pro sebe. Jediná, kdo se jí dokázal přiblížit byla Ruska Frolova, ale i ta ztrácela takřka 20 sekund. V druhé polovině trati ovšem už Švédka zdaleka nebyla tak suverénní, dokonce udělala pár maličkých chyb ve volbách postupu, a tak rozdíl na předposlední kontrole byl už jenom 7 sekund. V závěru měla ovšem Švédka dostatek sil na to, aby uhájila zlato, rozdíl mezi první a druhou závodnicí v cíli nakonec činil 8 sekund. Na třetí místo se pak vklínila poslední startující Finka Salla Koskela, která tak získala svou druhou bronzovou medaili.

Trať sprintu žen s postupy vítězné Tove Alexandersson.

Muži: 1. Nordberg, naši ve třetí desítce

I mezi muži byli z počátku závodu dlouho vidět čeští reprezentanti na čelních místech tak, jak startovali. Tedy zejména Argaláš, Horvát a Škoda, který se dlouho držel na druhé pozici. Poté ale začali úřadovat domácí závodníci a Švédové, kteří obsadili 6 míst v TOP10 ve výsledkové listině, a to ještě další z Rusů Vladimir Barchukov ztratil košík z hole a pořadím se propadl. Po celý závod se v čele držel Rus Andrey Lamov, který vedl ještě na druhé televizní kontrole, jeho náskok na Švéda Nordberga se však z počátečních 11 sekund stále ztenčoval a v cíli se nakonec radoval Švéd Ulrik Nordberg, který Lamova porazil o 2 sekundy. Další vyrovnanou dvojici tvořili Rusové Gorlanov a Veselov, kteří svedli souboj o bronz. Nakonec byl v cíli o 2 sekundy šťastnější Gorlanov, který za vítězem zaostal o 13 vteřin (4. Veselov, RUS, 5. Belomazhev, BUL, 6. Rost, SWE).

Srovnání postupů vítězného Nordberga s naším Škodou.

 

Z českých mužů na tom byl nejlépe v cíli Jakub Škoda, který na vítěze ztratil 2:03 minuty a na 21. místě začíná třetí desítku celkového pořadí. Petr Horvát obsadil 27. místo, Radek Laciga 28. a nejlepší třicítku celkového pořadí uzavírá Michal Argaláš.

Více informací, kompletní výsledky, mapy, záznam GPS trackingu a povedeného přenosu naleznete na stránkách závodů.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *