MS v LOB: Middle – Hančíková devátá
Dnes je 21.01.2020

LOB | 09.03.2017

Ve čtvrtek 9. března byl na programu v ruském Krasnojarsku závod žen na krátké trati. Jelo se v husté síti stop, závodníci se shodovali, že to byl mapově náročný závod, kde nerozhodovala jen hrubá fyzická síla. Počasí bylo polojasné, ráno spíše zataženo, odpoledne se objevilo slunce, teplota se pohybovala kolem -8°C. Závod znovu ovládla Švédka Tove Alexandersson.

 

Mapa dnešního middlu žen na MS v LOBu.

České ženy byly opět ze začátku velmi vidět jak v TV přenosu, tak na výsledkové tabuli. Johanka Šimková, která vyjížděla do lesa jako čtvrtá, dojela do cíle jako první závodnice a vedla až do doby, než přijela její reprezentační kolegyně. Petra Hančová byla vždy na mezičasech o kousek lepší a v cíli byl její náskok na Šimkovou 25 sekund.
Poté se do vedení na celkem dlouhou dobu dostala Hana Hančíková, která porazila své reprezentační parťačky o 2:40, resp. 3:05. Jako poslední česká závodnice se na trať vydala Kristýna Kolínová. Zajela podobně jako Petra a Johanka, nakonec se umístila o místo, resp. dvě místa před nimi. Celkově z toho bylo 19. místo pro Kolínovou (20. Hančová, 21. Šimková). Výborný výkon Hančíkové znamenal umístění v nejlepší desítce. Papírově nejsilnější soupeřky startovaly ale až za ní. Chvíli se zdálo, že by mohla promluvit i do první šestky, nakonec bere moc pěkné 9. místo.

Hana Hančíková v úvodu závodu, ze kterého si odnáší 9. místo. Foto: Repro livestream.

Na prvních třech místech došlo k zajímavé situaci. První tři ženy zopakovaly své umístění z uplynulých dvou závodů, tedy sprintu a sprintových štafet. Třetí zlatou medaili tak vyhrála Švédka Tove Alexandersson. Na první kontrole sice byla “až” třetí (ale jen se ztrátou jedné sekundy na vítězný mezičas), na druhé kontrole se pak dostala do vedení a od té doby už na první pozici nikoho nepustila. Vyhrála s úctihodným náskokem 1:37 před Ruskou Polinou Frolovou, třetí Salla Koskela z Finska měla ztrátu ještě o půl minuty větší.

Nejlepší tři závodnice na květinovém ceremoniálu. Foto: Repro livestream

Zítra je na programu middle mužů (start je naplánovaný na 8:30). Ti měli dnes volno.  Češi například absolvovali komentovanou projížďku městem s dvěma panoramatickými zastávkami (jedna zahrnovala i lanovku).

Další informace:
stránka závodů
GPS tracking
oficiální výsledky
– FB české LOB reprezentace

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *