MS v LOB: Dva Češi v TOP10
Dnes je 20.01.2020

LOB | 10.03.2017

Dnešní slunečné a poměrně chladné počasí v Krasnojarsku znamenalo rychlý sníh a rychlé časy na dnešní krátké trati mužů. Závod se odehrál ve stejném prostoru jako včerejší ženský middle, muži se tudíž mohli na neznámý terén lépe připravit. Na začátku trati je čekalo během prvních dvou kontrol téměř stometrové stoupání stále do kopce, poté několik kontrol sjezd a zvlněný zbytek trati v husté síti stop.

Čeští reprezentanti zajeli velmi povedený závod, všichni nakonec skončili v TOP25, po většinu závodu opanovali přední příčky a v televizním přenosu jim komentátoři věnovali velkou pozornost. Nejlépe z našich dojel Jakub Škoda, který jel závod bez viditelnější chyb a vybojoval tak skvělé 7. místo. Zdatně mu sekundoval Radek Laciga – ten měl pouze o 12 sekund horší čas než Škoda a skončil na deváté pozici.

Petra Horváta, který ještě při průjezdu arénou držel nadějnou pozici, připravila o lepší výsledek zlomená hůlka, kvůli níž ztratil cenné minuty. Nakonec skončil těsně za 22. Michalem Argalášem.

Bojovný dojezd Jakuba Škody do cíle middlu.

Předpokládaný čas vítěze mezi 40-45 minutami se značně otřásl v základech (spíše se tedy zbořil), když vítěz Stanimir Bolomazhev dojel v čase 33:48. O pořadí na stupních vítězů se rozhodovalo až do posledních vteřin závodu. Nakonec zvítězil poslední startující závodník – již zmíněný Bulhar Bolomazhev. Po dojezdu se nesmírně radoval – radostí zlomil obě hůlky a bojovným křikem ukázal soupeřům, kdo je dnes vítězem. S 15 vteřinovou ztrátou si pro stříbro dojel Erik Rost (SWE) a bronz uhájil Lars Moholdt (NOR).

Předposledním závodem celého mistrovství bude zítřejší závod na longu s hromadným startem. Ženy se na trať vydají v 8:00 (CET), muži v 9:45. Na letošním Mistrovství Evropy ve finské Imatře byl právě long velmi napínavý a o medaile se bojovalo až do posledních metrů závodu. Doufejme, že i Krasnojarsk nám nabídne podobnou podívanou.

Další informace:
stránka závodů
GPS tracking
oficiální výsledky
– FB české LOB reprezentace

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *