MS LOB startuje zítra longem!
Dnes je 17.02.2020

LOB | 19.03.2019

Již zítra startuje prvním závodem Mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu, které se letos odehraje ve Švédsku u města Piteå téměř u pobřeží Botnického zálivu. Současně s Mistrovstvím světa dospělých se pojede i MS veteránů, MS juniorů a Mistrovství Evropy dorostu.

V hlavních závodech MS se představí přes 100 závodníků z 20 zemí světa. Ve Švédsku panují skvělé podmínky, organizátorům se povedlo připravit 87 kilometrů stop, z nichž většina jsou úzké cestičky vyjeté v prašanu. V posledních dnech v oblasti napadlo kolem 30 cm sněhu, sněžit by mělo i zítra, i proto jsou stopy o něco měkčí, potvrdil redakci O-News.cz český reprezentant Jakub Škoda. Český reprezentační tým čítá 8 jmen z nichž 3 závodníci zažijí na MS svou premiéru.

Ženy: Lenka Mechlová, Petra Hančová, Johanka Šimková, Katka Neumannová 
Muži: Jakub Škoda, Petr Horvát, Radek Laciga, Vojta Matuš 

Modelová mapa z úvodního tréninku

Úvodní disciplínou bude středeční long, na který první závodníci vystartují v 9:00 SEČ. Čtvrtek bude patřit sprintovým závodům, naopak pátek bude odpočinkovým dnem. V sobotu čeká na závodníky middlový závod s hromadným startem a celé Mistrovství světa bude zakončeno nedělními štafetami.

Čeští reprezentanti mají letos pod taktovkou zajímavou soutěž s názvem Dream Team Competition. Jedná se tipovací soutěž, ve které si účastníci MS mohou za virtuálních 30$ koupit tým sloužený z 3 mužů a 3 žen, jejichž výsledky se pak budou počítat. Výsledky této prestižní soutěže, které se bude účastnit široká škála závodníků, budou slavnostně vyhlášeny na nedělním banketu.

 

Informační rozcestník:

All 87 km narrow tracks found again after last weekends snowstorm. Why dont we start tomorrow?

Zveřejnil(a) World Ski Orienteering Championships 2019 dne Úterý 12. března 2019

JWSOC a EYSOC

Program juniorského MS i ME dorostu bude shodný s klasickým MS pouze s tím rozdílem, že se disciplíny pojedou v jiných částech dne. Podobně jako dospělí už naši mladí závodníci ve švédských terénech několik dní trénují a připravují se na ostré závody.

Český tým:

D20 (Markéta Firešová, Anežka Hlaváčová)
H20 (Jan Hašek, Ondřej Hlaváč, Josef Nagy)
D17 (Kateřina Černá, Tereza Chrástová, Anna Karlová, Tereza Macholdová)
H17 (Lukáš Richtr, Vít Štefan, Marek Štěrba)

Za týden odlítame na Mistrovství Evropy dorostu a Mistrovství světa juniorů ve švédském Piteå.Tady vám přinášíme představení týmu.Nezapomeňte nám fandit na našem prvním závodě ve středu 20.3 😁

Zveřejnil(a) Czech Junior Ski-O Team dne Čtvrtek 7. března 2019

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *