MS LOB: štafety – Češky mají bronz!

od | 12. 3. 2017 | LOB

Poslední závod na Mistrovství světa ruském Krasnojarsku a poslední možnost získat cenné medaile. A českým závodnicím se to povedlo. Štafeta ve složení Petra Hančová – Kristýna Kolínová – Hana Hančíková vybojovala bronzové medaile! Cenný kov získala česká ženská štafeta znovu po 8 letech, kdy bronz vyjela Helena Randáková, Simona Karochová a Barbora Chudíková na MS v Japonsku.


Hned na prvním úseku se pětičlenné startovní pole žen velmi roztrhalo. Petra Hančová zajela velmi dobře a předávala na druhém místě, dvě a půl minuty za suverénním Ruskem. Třetí Finsko ztrácelo na čelo závodu 4 minuty.

Rozhodující moment na 1. úseku v podání Hančové

Závod se hodně přeléval i díky zajímavým farstám. Na druhém úseku Finka Marjut Turunen dojela naší Kristýnu Kolínovou a mezi 4. a 5. kontrolou ji definitivně odjíždí. Kinince se pak nepovedl sjezd z divácké kontroly do arény, kde upadla a to znamenalo ztrátu několika sekund. I tak se stále česká štafeta pohybovala na 3. místě se ztrátou přes 3 minuty na Finky, na zlato to bylo téměř šest minut. Hana Hančíková však měla na posledním úseku stále náskok 4 minuty na čtvrté Estonky. A Hanka nikoho před sebe na úseku nepustila a vybojovala pro český tým bronzové medaile!

Česká radost v cíli.

Štafety ovládly Rusky ve složení  Alena Trapeznikova-Polina Frolova-Mariya Kechkina s náskokem přes 3 minuty na finský tým (Mirka Suutari-Marjut Turunen-Salla Koskela). Třetí Česky měly odstup na vítězky 9 minut. Velké favoritky – Švédky – do závodu pro nemoc nenastoupily.

Rusky závod naprosto ovládly a získaly zlaté medaile.

 

Čeští muži si dojeli pro páté místo

Po závodě žen celý šampionát v Krasnoyarsku uzavřely štafety mužů. Čeští muži si dojeli pro páté místo a nebudou tak chybět na pódiu závěrečného dne týdenního klání. Prvního úseku se zhostil Radek Laciga, který jel dlouho v čele, ale na farstě mezi 4. a 6. kontrolou se vytvořily dvě skupiny a Radek se dostal do té pomalejší. Po prvním úseku tak na prvním místě předávalo Rusko, druhé Finsko a třetí Švýcarsko. Český tým měl na šestém místě odstup 2:09 minuty.

Jakub Škoda v cíli štafet WSOC na pátém místě.

Druhý úsek jel výborně Petr Horvát, jel sám a na TV kontrole po 20 minutách byl už pátý se ztrátou 2:54 na vedoucí Rusko. Komentátoři přímého přenosu v té době říkají, že máme velmi dobře rozběhlý závod a navíc na finiši velmi silného finišmena Jakuba Škodu, kterému vůbec byla v přenosu věnována velká pozornost. Předávka po druhém úseku a Rusko stále drží vedení, druhé Švédsko je již přes minutu zpět. Horvát se dotáhl na 4. Nory a předával těsně za nimi na pátém místě, ztráta na vedoucí Rusy však narostla již na 4:14 minuty.

Farstovaná část mužské trati, kde se rozhodoval závod.

Na posledním úseku se Norové pomalu dotahovali na třetí místo Finů a vzdalovali tak Jakubu Škodovi, který udržel pěkné páté místo. Zvítězili Rusové, kteří ve složení Grigoriev – Veselov – Lamov předstihli druhé Švédy (Hammaberg – Nordberg – Rost ) o 1 minutu a 12 sekund. Bronz brali Finové, kteří jeli štafetu ve složení Linnainmaa – Uusitalo – Saarela (4. NOR, 5. CZE, 6. EST). Konečné výsledky a záznamy TV a GPS přenosů naleznete na stránce závodů.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.