MS juniorů i MS veteránů je tu!
Dnes je 20.01.2020

OB ve světě | Orientační běh | Předstartovní horečka | 04.07.2019

Mistrovství světa je letos na programu až v srpnu, proto musíme červencový vrchol hledat jinde. Již od víkendu se rozjíždí Juniorské MS v Dánsku i Veteránské mistrovství světa v Lotyšsku, které bývá nejobsazenějším individuálním závodem roku. Fanděte našim závodníkům a pomozte jim tak k medailovým úspěchům.

Juniorské MS

Juniorské mistrovství světa (JWOC) se letos odehraje v Dánsku 6. – 12. července. Centrum závodů je v Silkeborgu a na programu jsou 4 závodní disciplíny – sprint, middle, long a štafety. Prvním závodem bude 7. července sprint na okraji Aarhusu, po něm již přijdou na řadu lesní disciplíny. Ač by si mnozí řekli, že v Dánsku budou tratě dlouhé a rovinaté, v reálu to bude přesně naopak a závodníky čekají tratě ve velmi kopcovitém terénu. Na klasice, která se běží 8. července, mají junioři na 10 km dlouhé trati převýšení 625 m, na závod bude netradičně pro juniorky i juniory použita rozdělovací metoda diamantu. Po dni volna pak bude na programu kvalifikace middlu, ze které postupuje do A-finále 20 nejlepších z každého rozběhu, celkem tedy 60 závodníků. 11. července pak bude na programu middlové finále, v pátek 12. července pak celý šampionát završí štafety.

Český tým podobně jako loni věnoval několik soustředění přípravě právě v modelových dánských terénech – poprvé jel širší výběr do Dánska na přelomu března a dubna, na začátku června proběhly u Silkeborgu nominačky a minulý týden tamtéž již proběhla závěrečná příprava na závody. Kdo se do výběru nominoval?

Juniorky: Kateřina Grycová, Barbora Chaloupská, Tereza Janošíková, Anna Kopecká, Eliška Sieglová a Nikola Thýnová
Junioři: Jonáš Fencl, Jan Gajda, Ondřej Hlaváč, Vít Horčička, Tomáš Křivda a Jan Rusin

Více informací:

Během JWOCu se opět pokusíme přinášet aktuální videa, fotky a reportáže přímo z místa dění.

Podaří se našim obhájit rozsáhlou medailovou sbírku z roku 2018? (foto: Jiří Čech)

MS veteránů

Zatímco loni bylo v Lotyšsku MS dospělých, letos se v okolí hlavního města Rigy odehraje MS veteránů (WMOC), to proběhne od 5. do 12. července. Úvodním závodem bude sprintová kvalifikace 6. července, ze které se do A-finále nominuje max. 80/81 závodníků, následující den se bude udělovat první sada medailí ve sprintovém finále. Po dni volna následuje lesní kvalifikace, z které se nominuje do finále middlu i longu, middle je na programu 10. července, long 12. července.

Jak již  je zvykem, nejčastějšími účastníky WMOCu jsou skandinávci, vůbec nejvíce přijede Finů, kterých bylo k 1. 6. přihlášeno 724, Švédů dorazí 590. Vzhledem k výhodné poloze závodů bude závodit i 115 českých závodníků!

Více informací:

Lesní závody by měly být zážitkem v dunách – kdo to umí ve vrstevnicích, ten má vyhráno

Úvodní foto: facebook JWOC 2019

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *