MS 2021 má své embargované prostory

od | 19. 9. 2017 | OB v ČR, OB ve světě, Orientační běh

Na začátku července během MS v Estonsku bylo přiděleno pořadatelství Mistrovství světa v OB v roce 2021 do České republiky. Dnes již víme další informace o této akci a máme i hrubé obrysy toho, kde se vlastně MS poběží. Pořadatelé totiž zveřejnili embargované prostory pro tuto vrcholnou o-akci. Centrum dění bude situováno do Mladé Boleslavi, která bude hostit závodní kancelář, ceremoniály i ubytování závodníků. Mladá Boleslav navíc figuruje v embargovaných prostorech pro Finále Světového poháru v OB 2018.

Pořadatelé uspěli především s tím, že vrátí alespoň částečně vrcholný OB do věhlasných českých pískovců. V embargovaných prostorech proto figuruje i několik pískovcových terénů, například Enkláva u Doks.

Na MS už se ale běžci do centra tohoto krásného města spjatého zejména se společností Škoda Auto nepodívají. Mistrovství světa v Mladé Boleslavi bude totiž čistě lesní. Od roku 2019 totiž dojde k rozdělení MS na lesní a sprintové. ČR bude hostit tedy lesní variantu MS a na programu bude mít pouhé čtyři závody, ze kterých se rozdělí 3 sady medailí pro každou z kategorií.

 • krátká trať – kvalifikace
 • krátká trať – finále
 • klasická trať
 • štafety

Jednotlivé závody budou pravděpodobně v oblasti Kokořínska a Dokeska a pak také v Jizerských horách. Alespoň tyto dvě lokality jsou hojně zastoupené mezi embargovanými prostory pro MS 2021. Kompletní interaktivní mapu obsahující zákres embargovaných prostorů, vč. odkazu na staré mapy naleznete na stránce www.woc2021.cz. Celkem je embargovaných 8 prostorů, počet prostorů se může ještě zvýšit, ale i redukovat s tím, jak se bude MS blížit.

Přehledová mapa embargovaných prostorů MS 2021.

 

 • 1 – Kostelecké bory
 • 2 – Ždírecký důl
 • 3 – Hradčany
 • 4 – Okna u Doks
 • 5 – Bínův vrch
 • 6 – Buková hora
 • 7 – Mariánská hora
 • 8 – Černá Studnice
Všechny embargované prostory podléhají článku 26.5 pravidel IOF, který říká, že do těchto prostorů mají zakázáno vstupovat všichni potencionální členové národních týmů v OB (běžci, vedoucí týmů, trenéři, trenéři reprezentantů, doktoři atp.) a všichni ostatní, kteří by díky znalosti terénu mohli ovlivnit výsledky závodů. Embargované prostory pro MS 2021 jsou striktně embargovány. To znamená, že neexistují např. výjimky, které se používají při sprintových závodech (možnost procházení prostorem, ale bez mapy, atd.). V těchto lokalitách se také nebudou pořádat žádné závody ani tréninky v orientačních sportech až do doby MS a nebude v nich vydána žádná nová o-mapa.
Mistrovství světa v ČR se uskuteční pravděpodobně v první polovině srpna 2021, tedy do startu už zbývají jen necelé čtyři roky, které určitě utečou jako voda. My už se těšíme!
Inzerát
ČSOS pořádá v dalších letech řadu mezinárodních akcí: v článku bylo představeno MS v OB 2021, dále pak Světový pohár 2018 (Praha), MS v MTBO 2020 (Jeseník) ad. To znamená grafický návrh řady log, plakátů, bulletinů, oblečení, webů atp. Pořadatelé hledají člověka, který byl dal všem akcím jasný grafický směr, tuto oblast řídil a komunikoval s dalšími kreativci řídící web, sociální sítě atd. Myslíte si, že byste to mohli být právě vy? Nebojte se toho, napište krátký motivační dopis, přidejte několik referencí ze sportovního (ideálně OB) prostředí a do 24.9.2017 zašlete na e-mail rada@wcup.cz.
Více informací:

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.