MS 2021 má první Bulletin a nová embarga
Dnes je 20.01.2020

OB v ČR | OB ve světě | Orientační běh | 18.09.2019

V srpnu proběhlo historicky první ryze lesní Mistrovství světa v OB v Norsku. To další proběhne za necelé dva roky v České republice pod pořadatelskou taktovkou našeho svazu. A pořadatelé nezahálejí. V létě byl vydán první Bulletin, který je snad pěknou pozvánkou pro všechny závodníky i diváky a další potenciální účastníky. Spolu s ním byly aktualizovány tzv. embargované prostory. Pojďme se na to podívat blíže.

MS2019 skončilo. To příští lesní bude hostit Česko!

Bulletin 1

Ke konci července byl vydán Bulletin 1, který slouží jako pozvánka na MS 2021, představuje region a lokality. Jak již bylo oznámeno dříve, centrum závodu bude situováno v Doksech a Starých Splavech. Běhat se bude ve dvou lokacích, které nabízejí jedny z orientačně nejlepších terénů v ČR – v pískovcích Kokořínska a žulových kamenech Jizerských hor.

Titulní stránka Bulletinu 1 MS 2021 láká do Máchova kraje.

Embargované prostory byly aktualizovány!

Součástí Bulletinu 1 jsou i aktualizované embargované prostory, které prošly od první verze významnou revizí. U Doks byly odstraněny a uvolněny pro trénink prostory tzv. Kukaččí skály (Enklávy) a Strážova u Hradčan. Naopak mezi tzv. embarga přibyl celý rozšířený prostor mapy Supí hora (MČR na klasické trati 2006). Dále je na Kokořínsku embargován velký prostor mezi Dubou, Úštěkem a Holany a potom nikdy nemapovaný prostor kolem Ždíreckého dolu. V Jizerských horách je nově embargovaná část mapy z ČP 2016 “Pepikáč” a také byl přidán zajímavý prostor Tanvaldského Špičáku. Jinak zůstal prostor Bukové hory, Muchova a Mariánské hory. Všechno tedy velmi kvalitní terény rozhodně hodné závodů MS.

Některé z prostorů budou postupně uvolňovány pro dřívější akce či závody – Euromeeting, oficiální nominační závody, apod. Nyní ale platí plné embargo pro všechny prostory. Zákaz vstupu a veškerých pokusů o prozkoumání daných prostor platí pro všechny potencionální účastníky MS. Ale pořadatelé MS žádají i všechny ostatní členy o-komunity, aby se zdrželi veškerých tréninkových i jiných aktivit v těchto prostorech, aby nedošlo k nějakým problémům. Rozhodně zde není možné pořádat žádné organizované aktivity, tréninky či závody ani vydávat žádné mapy. Naše o-komunita je poměrně malá a skoro všichni se s někým z potencionálních reprezentantů známe, tak dodržujme fair play.

Detailní mapa embargovaných prostor

Svou úvodní schůzku měl i sportovní úsek. Intenzivně se pracuje na mapách i na personálním obsazení stěžejních úseků MS. Co už nyní můžeme oznámit veřejně, jsou třeba osoby stavitelů tratí. Lesní MS to jsou pouze 4 závody, z toho tři medailové. Tratě pro ně nachystají zkušení stavitelé Michal Horáček, Martin Janata, Petr Karvánek a Radek Novotný. Poslední jmenovaný bude koordinovat i veškeré tréninkové aktivity, kde věříme zúročí své dlouholeté zkušenosti z pozice trenéra národního týmu a dokáže poradit organizačnímu týmu, kterak připravit vše, co jednotlivé reprezentace pro svou přípravu budou potřebovat.

O uplynulém víkendu se tým MS zúčastnil festivalu Sport Live 2019, což je největší sportovní veletrh v severních Čechách. Cílem této akce je ukázat dětem, jakým sportům se lze v Libereckém kraji dlouhodobě věnovat.

WOC2021 to ale nejsou jen 4 závody MS. Je to spousta dalších návazných a propagačních aktivit, které budou k MS postupně směřovat. “Spolupráce místních komunit, osvěta či nová sportoviště. To jsou důležitá témata Mistrovství světa v orientačním běhu 2021. Naším cílem je mapovat areály škol, příměstské lesy nebo městské parky a vytvářet nové příležitosti pro děti, celé rodiny i jednotlivce, kteří mají rádi outdoor, zdravý životní styl, dobrodružství či jím není úplně vzdálené hledání v mapách,” píše v článku pro oficiální web MS předseda OV Jan Picek a dodává: “Náš stánek vzbudil velký zájem. Kromě představení orientačního běhu jsme se soustředili i na propagaci MS 2021, což se povedlo a řada příchozích se na náš šampionát už těší. Ať už za obrazovkami televize, nebo přímo v arénách.”

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *