MS 2019: Z kvalifikace middlu jdou všichni Češi do finále

od | 13. 8. 2019 | OB ve světě, Orientační běh, Reportáže

Kvalifikací na krátké trati bylo zahájeno Mistrovství světa v Norsku. Běželo se v typickém skandinávském terénu s centrem závodu v Knatterudfjelletu, tedy zhruba 15 km od hlavního centra závodů v Sarpsborgu. Po včerejších deštích zbyla jen blátivá aréna a závodníci tak mohli běžet za slunečného počasí. My vám s radostí můžeme oznámit, že Češi neponechali nic náhodě a ve finále bude o medaile bojovat kompletní sestava 3 žen a 3 mužů.

Nejlepšího českého výsledku v kvalifikaci dosáhl Vojtěch Král, když postoupil z páteho místa. (Foto: Šárka Sokolářová/O-News.cz)

Do pátečního finálového závodu postupovalo z každého rozběhu prvních 15 závodníků, zbylých 15 míst do celkového počtu 60 pak bylo doplněno z národností, kterým žádný závodník do finále nepostoupil, ale zároveň měl ztrátu menší než 100% času vítěze.

Nejlepší z českých žen v kvalifikaci byla Denisa Kosová. (Foto: Šárka Sokolářová/O-News.cz)

Ženy

Češkám se v kvalifikaci dařilo, nejvíce Denise Kosové, která ve svém rozběhu obsadila šestou příčku. Vendula Horčičková sedmou a Lenka Mechlová, pro kterou byla dnešní kvalifikace vůbec prvním závodem na MS v kariéře, když na poslední chvíli nahradila nemocnou Adélku Indrákovou, doběhla devátá a s přehledem si tak zajistila páteční finále. Jednotlivé rozběhy vyhráli domácí závodnice Anne Margrethe Hausken Nordberg a Kamilla Olaussen a Dánka Cecilie Friberg Klysner. Všechny největší favoritky ve finále uvidíme.

Oficiální výsledky a seznam postupujících

Mapy: rozběh 1, rozběh 2, rozběh 3

GPS tracking

Vendula Horčičková se blíží ke sběrce kvalifikace MS. (Foto: Šárka Sokolářová/O-News.cz)

Lenka Mechlová si dobíhá pro postup do finále middlu MS. (Foto: Šárka Sokolářová/O-News.cz)

Muži

Závod mužů probíhal paralelně s závodem žen a na startu jsme viděli tři Čechy. Jako první z nich se z lesa přiřítil Miloš Nykodým, který si pohlídal postup z 11. místa, Pavel Kubát obsadil ve svém rozběhu 10. příčku a velmi hezkou startovní pozici do finále bude mít Vojta Král, který skončil ve své kvalifikační skupině pátý. První rozběh opanoval domácí favorit Olav Lundanes, další dva pak Francouz Lucas Basset a Švýcar Matthias Kyburz. K žádným velkým překvapením nedošlo a vesměs všichni největší favorité s přehledem postoupili. Domácí závodníky však uvidí Norští diváci v pátek pouze dva, vypadl Paul Sirum.

Miloš Nykodým si dosyta vychutnává severský terén v kvalifikaci MS. (Foto: Šárka Sokolářová/O-News.cz)

 

Palec naštěstí vydržel a Miloš se tak může připravovat na finále. (Foto: Šárka Sokolářová/O-News.cz)

 

Pro postup si doběhl i Pavel Kubát, 10. ve svém rozběhu. (Foto: Šárka Sokolářová/O-News.cz)

Oficiální výsledky a seznam postupujících

Mapy: rozběh 1, rozběh 2, rozběh 3

GPS tracking

 

Závodníci si zvykají také na razící systém Emitag, který se používá v Norsku a Finsku. (Foto: Šárka Sokolářová/O-News.cz)

 

Informační rozcestník

Zítra je na programu královský long s arénou v Mørku, muži startují od 10:24, ženy od 13:14. Fanděte našim závodníkům spolu s námi!

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.