Mokrý sprint na ESOCu
Dnes je 18.01.2020

LOB | 03.02.2018

Dnešním závodem odstartoval Evropský šampionát v LOBu, který našel útočiště v jihozápadním Bulharsku. Bohužel bulharské počasí si očividně potykalo s tím českým a závodní podmínky tak nebyly ideální. Během závodu pršelo a závodníci se bořili do měkkého mokrého sněhu, který pod náporem deště doslova mizel pod nohama. I těžké závodní podmínky rozhodně zapříčinily to, že směrné časy závodu byly o pár minut překročeny.

Jako první nastoupily do závodu závodnice W21, které startovaly od 10:00 SEČ. Závod suverénně ovládla stálice lobařské špičky, Švédka Tove Alexandersson, jež porazila svou reprezentační kolegyni Magdalenu Olsson o 34 vteřin. O dalších patnáct vteřin zpět byla Finka Salla Koskela, která bere bronzovou medaili. Z českých závodnic byla v cíli nejlepší 17. Petra Hančová, do TOP20 se pak ještě vešly Hana Rost a Lenka Mechlová, Kateřina Neumannová dojela 30. a Johanka Šimková o místo za ní.

GPS tracking

 

Po ženách se vydali na trať i závodníci M21. Zásadní byla volba postupu přišla už na 1. kontrolu, kde si nevýhodnou jižní volbou zmařil své šance na dobrý výsledek loňský mistr světa Stanimir Belomazhev. Kdo však na trati nechyboval byl Eduard Khrennikov, který k bezchybné orientaci přidal rychlý běh a zaslouženě zvítězil. Stříbro bral Erik Rost a třetí místo uhájil Gion Schnyder. Dobrým výsledkem do ME vstoupil i Jakub Škoda, který vybojoval 14. místo. Lepší pozici ho stály především časté pády v mokrém sněhu. Ostatní naši závodníci se vešli do 1. poloviny výsledkové listiny (kromě diskvalifikovaného Matuše).

GPS tracking

Mapa s postupy vítěze závodu Eduarda Khrennikova

Zítra dostanou šanci ukázat svou formu i dorostenci a junioři v závodě ve sprintu. Dospělou reprezentaci pak čekají sprintové štafety (ty sledujte živě od 11:30 SEČ).

Český tým na medailovém ceremoniálu (foto: Jakub Škoda)

Během závodu pořadatelé svědomitě udržovali sjízdnost přejezdu silnice

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *