Mistrovství světa po 13 letech v Česku!
Dnes je 19.01.2022

OB ve světě | Orientační běh | 05.07.2017

1972 Staré Splavy, 1991 Mariánské Lázně, 2008 Olomouc, 2021 Mladá Boleslav. Na MS v Estonsku se nejen bojuje o medaile, ale také schůzuje a “bafuňaří”. IOF council se na svém jednání zabýval i přidělením vrcholných závodů na další roky. A Česká republika byla úspěšná! Dvě ze svých kandidatur proměnila v úspěch. Jeseník bude hostit MS v MTBO 2020 a Mladá Boleslav závod vůbec nejvyšší. Po 13 letech se do ČR vrací Mistrovství světa v orientačním běhu, které závodníky na některé disciplíny zavede do proslulých českých pískovců. Tam se MS vrátí po 49 letech!

ČR nadále trpí nedostatkem MEDu

Bohužel neúspěchem skončila i podruhé kandidatura České republiky na ME dorostu 2019, o jehož pořadatelství se ucházel Harrachov. Po loňském překvapivém přiřazení MEDu IOF councilem do Bulharska, byla letos konkurence o poznání těžší. Sešlo se hned šest kandidatur. Ze zákulisních informací víme, že ta česká byla technicky hodnocená Foot-O komisí jako jedna z nejlepších, ale bohužel jí ublížilo, že jsme se zároveň ucházeli i o dvě MS. Do Česka byly přiděleny pouze dva závody ze tří požadovaných. MED 2019 bude pořádat překvapivý pořadatel – Bělorusko.

JWOC 2020 uspořádá TUR

Riskantní krok do neznáma předvedla IOF, když přidělila MS juniorů nikoliv oddílu TUR, ale do země ležící na Bosporu, do Turecka, konkrétně by se mělo závodit poblíž Istanbulu. Turecko byl jediný kandidát a dlouho byla zvažována bezpečnostní stránka, zvláště v případě mladých závodníků a také technické zdatnosti nepříliš zkušeného pořadatele. Nakonec IOF rozhodla o přidělení závodu a my budeme zvědavi, jak se Turci této úlohy zhostí.

Facebooktwitter


  1. Pally says:

    A kde se MS poběží? Když už je po volbě, tak už by to nemuselo být tajné, nebo jo? 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *