Mistrovství Evropy lesníků v OB letos v ČR

od | 12. 6. 2019 | Orientační běh, Závody

EFOL (z německého die Europäischen Forstlichen Orientierungslauf Meisterschaften) je zkratka Mistrovství Evropy lesníků v orientačním běhu, které se každoročně koná. Letos již po šestadvacáté, kdy tento šampionát bude hostit Česká republika v termínu 6. – 10. srpna. Centrum bude v Jablonci nad Nisou. Chcete se zúčastnit? Čtěte níže.

Mistrovství Evropy nemůže běžet jen tak někdo, nicméně účast není vyloučená pro nikoho. Pořadatelé uvádějí, že je akce pro všechny nadšence OB od začátečníků po profíky a zároveň lidi, kteří mají hlubší vztah k lesu. Je potřeba pouze splnit některou z podmínek níže:

 

  • Lidé, kteří vlastní pozemek vedený v katastru nemovitostí jako les a jejich rodinní příslušníci
  • Lidé, kteří pracují ve firmě s lesnickým, dřevozpracujícím, nábytkářským či papírenským zaměřením
  • Pracovníci státní správy lesů nebo ochrany přírody, kteří se při práci zabývají lesem
  • Studenti střední nebo vysoké školy lesnického nebo dřevozpracujícího zaměření
  • Lidé s lesnickým středoškolským nebo vysokoškolským vzděláním
  • Mládež do 26 let, která má v rodině někoho splňující jakoukoliv z předchozích podmínek

 

 

Terény v okolí Jablonce nad Nisou splňují ty nejpřísnější kritéria, navíc se bude závodit jen přes silnici v prostorech hraničící s MČR na klasické trati, které zde proběhne na konci září. Závodníky tak čeká jizerskohorský terén s řadou kamenů, bažinek, neprůchodných hustníků, ale i relativně dost cest. Program však zahájí ve středu 7. srpna sprint na Petříně. Nebude to ten pražský, nýbrž i Jablonec má svoji stejnojmennou rozhlednu. V okolí této dominanty a také v přilehlých ulicích, lesoparku a okolí lyžařského vleku budou postaveny tratě v délce 15 minut. Den poté na to naváže krátká trať v lyžařském areálu Břízky, který si mnozí pamatují např. z MČR štafet a družstev v roce 2013. Po dni sportovního volna (který bude vyplněn exkurzemi v nedalekém okolí) šampionát zakončí štafety. Ty budou mít také stejné stejné zázemí jako ve čtvrtek.

 

 

Pro české závodníky je letos připravena novinka – každý účastník získá nové krásné repre dresy, všichni účastníci navíc obdrží funkční čelenku. Přihlášky za nejlevnější startovné končí již v pondělí 23. června, zájemci se mohou hlásit na e-mail info@efol2019.cz. Startovné stojí 53 EUR. Pro případné dotazy se můžete také obrátit na kontaktní osoby –  Antonína Navrátila (602 532 208) nebo Romana Šimka (724 227 172).

 

Více informací:

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.