Miloš Nykodým před MS: “Motivace je vysoká, cítím se skvěle!”

od | 20. 8. 2016 | Orientační běh, Rozhovory

Právě teď startuje kvalifikace sprintu na MS ve Švédsku. Při té příležitosti publikujeme rozhovor s Milošem Nykodýmem, který je jedním ze startujících. Držíme palce!

 

Na nedávném Akademickém mistrovství světa jsi vybojoval 3 brambory a stříbro se sprintovou štafetou. Byla to pro tebe dostatečná motivace pro nadcházející mistrovství světa?

Letos jsem celé prázdniny obětoval přípravě na MS. Nezúčastnil jsem se ani přípravného kempu v Maďarsku před AMS. Takže to pro mě bylo celkem milé překvapení. Ukázal jsem docela slušný standard. A jestli to půjde podle plánu, měl bych mít na MS mnohem lepší formu. Motivace je vysoká. Zaběhnout dobře proti Seveřanům kdekoliv je těžké. V jejich domácím terénu to bude opravdu obrovská výzva. Kdybych bral bramboru tam, tak bych skákal radostí, ale jsem realista.

 

Jak bys zhodnotil aktuální formu?

Aktuálně jsem v závěrečné přípravě. Dnes (rozhovor vznikal v úterý 16. srpna – pozn. red.) jsem měl poslední opravdu těžký trénink. Při laktátovém tréninku nemůžeš mít nikdy dobrý pocit. Ale včera při tempovém tréninku (3×10 minut – asfalt) jsem se cítil opravdu skvěle. Myslím si, že forma příjde právě včas. Zatím životní formu jsem měl na domácím evropském šampionátu. Doufám, že se mi to podaří napodobit. Postup jsem zvolil skoro stejný.

 

Jsi nominovaný na sprint a klasiku. Kde si více věříš?

Sprint je velmi ošemetná záležitost. Tam si netroufám tvrdit ani to, že bych měl na 100% postoupit. Stačí jedna chybička a všechno je v čoudu. Však to známe už z ME. Takže si mnohem víc věřím na klasiku. Svojí přípravu jsem taky o něco více zaměřil právě na ní. Nakonec poběžím i mix štafetu.

 

 Právě sprintové štafety běžíš kvůli neúčasti Jana Petržely. Vyhovuje Ti tato nová disciplína?

Je to mladá disciplína, ale celkem mi sedí. Je to o hodně rychlejší závod, než individuální sprint, teda pokud nejsi zrovna ve vedení. Protože se velmi dobře dají využít běžci kolem tebe. Pro nacházení průchodů, všimnutí si odboček, odběhů od kontrol do správné volby a tak..

 

Severské terény obvykle Čechům tolik nevoní. Myslíš, že letos mohou zde uspět?

Myslím si, že terény kolem Strömstadu naštěstí nejsou úplně echt severské. V některých místech se dá docela dobře rychle běžet. Ale i tak to není žádný leťák v kopcích kolem Brna. Myslím si, že jednomu z nás by to do desítky ustřelit mohlo. Výsledek do top20 bych bral jako úspěch. Právě pro severský terén. Navíc nejde jen o Seveřany. Většina běžců evropské špičky zde dlouhodobě trénovalo, nebo dokonce žilo.

Díky za rozhovor a ať se MS vydaří!

dym

Závod ve sprintu při AMS 2016. Zopakuje Dým bramboru?

(Zdroj: FB Miloše Nykodýma)

0 komentářů

Dnes je 16. 6. 2024
a svátek má Zbyněk.