Middle ve Finsku: Škoda v TOP 15

od | 28. 11. 2017 | LOB

Druhým dnem pokračoval Světový pohár ve finském Ylläsu, tentokrát na pořadu byl middle. V ženách uspěla včera bronzová Tove Alexandersson, v mužích opět vyhrál Rus Andrey Lamov. Velmi dobrého výsledku dosáhl Jakub Škoda, který skončil jako čtrnáctý.

Startovalo se jako včera, tedy dopoledne. Ráno teplota dosahovala okolo -12 °C, postupně se oteplovalo, přesto během závodu byla max. -8 °C. Většina tratí byla ve vedlejším prostoru než včera (směrem na západ), posledních pár kontrol bylo umístěno v prostoru včerejšího sprintu. Mapa obsahovala hustou síť stop, většina kontrol byla v čárkách.

V ženách tentokrát nedala nikomu šanci výborná o-běžkyně Tove Alexandersson ze Švédska. Jako jediná závodnice ve startovním poli měla průměrný čas na kilometr pod 4 min/km a zároveň objela celou trať pod 40 min, a  tak zaslouženě vyhrála. Druhá Ruska Mariya Kechkina ztratila 0:34. Další závodnice ve startovním poli už měly ztrátu větší – třetí Anastasia Kravchenko měla manko 2:37 na vítězku. České barvy hájila opět Johanka Šimková. Tentokrát brala 23. místo se ztrátou 11:26 na švédskou “obojživelnici”.

V mužích byl na nejvyšším stupínku stejný závodník jako včera. Vítěz Andrey Lamov (Rusko) vyhrál o 0:25 před Larsem Moholdtem (Norsko), třetí místo bral ruský závodník Sergey Gorlanov. Velmi dobře zajel Jakub Škoda, který v cíli bral pěkné 14. místo (+3:29). “Jel jsem bez větších chyb, pouze bych našel jednu 10 sekundovou chybu a jedno malé zaváhání. Konec byl dost fyzicky náročný a měl jsem dost,” usmíval se spokojeně reportérům O-News.cz Jakub Škoda po závodě. Svá umístění ze včerejška vylepšili i další dva čeští závodníci: na 23. příčce dojel Petr Horvát (+6:24), o tři místa hůře byl Radek Laciga (+6:54).

Nejlepší tři muži dnešního závodu. Foto: http://ensilumenrastit.fi

Večer ještě závodníky čekala banketová večeře, kde bylo mj. jiné vyhlášeno nové pořadí na ME a MS v loňské sezóně. Výsledky se musely změnit kvůli pozitivnímu dopingu ruské závodnice Poliny Frolové (o této kauze jsme psali zde). Česká reprezentace tak dodatečně brala stříbrné medaile v závodě ženských štafet. Jelikož ale žádná členka této štafety zde není, medaile přebrali přítomní čeští závodníci.
Zítra je závodní volno. Česká reprezentace předpokládá, že se na zdejších tratích (je tu najeto asi 340 km) pojede projet. Z místa jejich ubytování začínají krásně upravené tratě, co by člověk kamenem dohodil. Ve čtvrtek pak SP zakončí long.

Více informací:

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 6. 2023
a svátek má Dobroslav.