Metodicko-bafuňářsko-slavnostní víkend v improvizovaném formátu

od | 2. 12. 2021 | OB v ČR, Orientační běh, Předstartovní horečka

Na úvod si pojďme trochu zasnít. Je pátek 3. prosince 2021 a do Turnova se sjíždí účastníci seminářů trenérů a rozhodčích sekce OB ze všech koutů republiky, aby spolu strávili víkend plný spousty zajímavých přednášek a plodných neformálních diskusí o sdílení zkušeností. V sobotu se k nim přidají delegáti oblastí a krajských svazů na Shromáždění sekce OB, odpoledne i delegáti sekcí na Valnou hromadu ČSOS a večer se všichni potkají na sále turnovské Střelnice v šatech a oblecích, aby vzdali hold nejlepším o-sportovcům roku a užili si trochu zábavy.

Tak přesně takhle to nebude! Bohužel. Co čert nechtěl (ano víme, že má přijít až v neděli), epidemie s vrcholícím podzimem nabrala na síle a doba prostě setkávání opět nepřeje. Celý víkend se sice uskuteční, ale bohužel ve velmi improvizovaném formátu.

Momentka z O-Gala 2013, které se konalo také v Turnově. (Foto: Petr Kadeřávek)

Metodický seminář trenérů

Proběhne hybridně, tedy kombinací online části v pátek 18:30-20:00, kdy se svou přednáškou vystoupí Vojta Král (Limity sprintu) a v neděli od 18:00, kdy seminář vyvrcholí diskusí a vyhodnocením sobotního tréninku pomocí GPS. Mezitím bude sobotní praktická prezenční část v Turnově, kde je pro 57 přihlášených účastníků na programu trénink v návaznosti na sobotní přednášku, praktické ukázky běžecké abecedy a přednáška Kuby Ransdorfa o vedení skupiny žactva.

Více info hledejte na ORISu.

Metodický seminář rozhodčích

Proběhne pouze on-line. Přináší to samozřejmě řadu nevýhod. Ale také pár výhod. Seminář je poměrně kompaktní (v pátek večer a v sobotu dopoledne), a také byla podstatně navýšena kapacita – přihlášeno je v tuto chvíli 114 posluchačů. Na účastníky čekají novinky ze sekce OB a z metodického portálu, stavba tratí pro starší žactvo, GPS tracking, koncepce arén, organizace startu, praktické ukázky stavby sprintových tratí v návaznosti na drobnou úpravu pravidel, PurplePen a závěrečný test pro prodloužení licence rozhodčího.

Více info hledejte na ORISu.

Momentka ze školení rozhodčích 2019 v Brně. Letos bohužel pouze on-line. (Foto: R. Zbranek)

Shromáždění sekce OB a VH ČSOS

Obě akce proběhnou pouze on-line. Shromáždění sekce OB od 13:30, Valná hromada ČSOS následně od 15:30. Odkazy na připojení a podklady byly rozeslány delegátům.

O-Gala: Vyhlášení nejlepších o-běžců roku 2021

O-Gala se bohužel muselo převtělit pouze do podoby vyhlášení Ankety o nejlepšího orientačního běžce / běžkyni roku 2021. Akce proběhne v komorním prostředí od 19:00 hodin v KC Střelnice v Turnově za dodržení aktuálních opatření a slavnostní ceremoniál bude vysílán online na Youtube kanále ČSOS. Tak si jej nezapomeňte naladit. Krom vyhlášení budou uvedeny i dvě osobnosti do síně slávy. Večerem provedou Petr Kubásek a Daniel Wolf.

Akce v Turnově bude bohužel komorní, ale nenechte si O-Gala ujít on-line. Přímý přenos na youtube kanále ČSOS startuje v sobotu v 19 hodin!

A co se bude vyhlašovat?

Bohužel pouze nejlepší orientační běžci a běžkyně, i když odhaleny budou výsledky i ostatních o-sekcí. Vyhlášen bude jeden nejlepší dorostenec či dorostenka, tři nejlepší junioři / juniorky a pět dospělých. V anketě hlasovalo na čtyři desítky “expertů”, kteří vybírali z nominovaných sportovců.

Přehled nominovaných a jejich výsledky v roce 2021

Web akce

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 30. 11. 2022
a svátek má Ondřej.