Městskou klasiku v Praze opanoval Tomáš Křivda
Dnes je 28.01.2020

Reportáže | 12.12.2018

Druhý prosincový víkend už byl na počet zimních lig přeci jen skoupější.  Na druhou stranu tři největší závody přilákaly dohromady přes 750 běžců, což je velmi slušné číslo. 

Zimní liga Hanácké oblasti (UOL – Sluňákov)

V sobotu pořádali dorostenci klubu SOB Olomouc delší sprint (s vítěznými časy kolem 30 minut) v Horce nad Moravou a v Centru enviromentální výchovy Sluňákově. Stavitelka tratí Vlaďka Raclavská při své stavitelském debutu nachystala pro ženy trať dlouhou 3,9 km. Dvojice největších favoritek Otrubová a Kavánková neměly v cíli ražení v pořádku, a tak se stala vítězkou Ivana Poklopová z pořadatelského klubu, následována Renátou Jirkovou (ZPV). Třetí místo brala Kamila Mesiarkinová (ASU). Mužská trať měřila 4,3 km a nabízela několik zajímavých voleb. Závod trošku ovlivnila jedna otevřená branka (kterou někteří závodníci proběhli a získali zhruba půlminutový náskok). V cíli se z vítězství radoval Roman Zbranek (TZL), druhý skončil Radim Perknovský a třetí Jiří Otrusina (oba JPV). ORIS s výsledky

(vá)Noční Bloudění

Dalším závodem pokračovala i Jihočeská zimní liga (Sněhulákův kufr). Na východním okraji Pisku se běžel noční závod smíšených dvojic. Scorelauf na 90 minut opanoval tým s názvem Militantní klub z Unhoště (98 bodů), druhé místo braly Vltavské dračice (95 bodů) a bednu doplnil tým V MaPě (80 bodů). Web závodu.

Tour de Prague

I v neděli se běžely zimní ligy. Tou z celého víkendu nejvíce obsazenou byl již 6. ročník městské klasiky Tour de Prague. Jan Mrázek tentokrát zvolil jako místo startu a cíle Ládví, závod pak probíhal po celé městské části Praha 8. Nejdelší trať závodu (15,5 km) opanoval s půlminutovým náskokem Tomáš Křivda (CHC), druhý za ním skončil Jan Procházka (PGP). Po dalších dvou minutách  doběhl do cíle Vojtěch Kettner (KAM) a nepopulární čtvrté místo zůstalo na Jakuba Glonka (AOP). Nejlepší ženou se stala Marie Pospíšilová (DKP). Web závodu.

Jelen cup (Brněnská zimní liga)

V neděli se nezávodilo jen v našem hlavním městě, ale také v druhém nejlidnatějším městě – v Brně. Tým kolem Standy Mokrého (& ZBM) uspořádal delší sprint v Novém Lískovci na mapě z Českého poháru ve sprintu 2016. Na závodě si závodníci mohli vyzkoušet rašení SIAC čipy a potrénovat tak ražení na příští rok. Dámská trať měřila 2,3 km s převýšením necelých 50 metrů a bylo na ní 20 kontrol. Trať v ryze sprintovém čase 12:44 nejrychleji prolétla domácí Natalia Hiklová. Druhá skončila Martina Tichovská (PGP) a třetí Zdenka Kozáková (TBM). Nejen v ženách, ale i v mužích se sjela silná konkurence. Nejrychlejšími muži v závodě byla domácí dvojice. Vyhrál Daniel Hájek před Štěpánem Zimmermannem. Třetí skončil Radovan Čech.  Web závodu.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *