Medailová sklizeň na ME juniorů a dorostů v MTBO

od | 8. 10. 2019 | MTBO, Reportáže

Zatímco se pěší orienťáci sjeli ve velmi hojném počtu v Tisu u Blatna na MČR štafet a klubů, dorostenecká a juniorská reprezentace si střihla Mistrovství Evropy v Německu. Dospělým zároveň pokračoval Světový pohár dalším kolem.

Závody dorostu a junioru však začaly už ve čtvrtek – krátkou tratí. Hned na úvod naši posbírali kompletní sadu medailí. Nejúspěšněji do šampionátu vstoupil junior Jan Hašek, který zvítězil o minutu před dvojicí Dánů. Zbývající dvě medaile zajistily dorostenka Rozálie Kuchařová (2. místo, +0:27) a juniorka Vilma Králová (3. místo, +0:48).

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10215479343997775&set=a.10215462766183340&type=3

To ale nebylo všechno. Do elitní šestky se vešli ještě další 3 závodníci! Mezi juniory skončil 4. Ondřej Hasman a 6. Richard Wohanka. V dorostu jen těsně (o 4 vteřiny) unikla medaile čtvrtému Matěji Tumovi.

Pódium M20: 1. Jan Hašek, 2. Thomas Steinthal, 3. Mikkel Brunstedt Noergaard Foto: Marcus Michael

Závodní program pokračoval v pátek klasickou tratí. Ta se jela i jako závod Světového poháru dospělých. Našim mužům se tentokrát moc nedařilo. Nejlepší skončil 12. Vojtěch Stránský. V ženách jsme posbírali aspoň jedno místo v TOP10, když na 9. místě dojela Markéta Drobníková.

O poznání lépe se dařilo na mlaďochům. Dorostence i juniory opanovali Češi – Matěj Tuma a Jan Hašek. Honzu doplnil na bedně na třetím místě Ondřej Hasman. V dorostenkách si pro bednu (2. místo) dojela Lucie Nedomlelová a v juniorkách zase pro bronz Vilma Králová!

Foto: Sebastian Schlegel

Sobota byla ve znamení štafet. Zatímco dorostenci a junioři jeli klasické štafety, dospělí jeli v rámci svěťáku smíšené štafety (2 muži a 1 žena). A že jsou Češi tradičně štafetově silní ukázali už dospělí. Trojice ve složení Veronika Kubínová, Vojtěch Stránský a Kryštof Bogar si dojela pro skvělé třetí místo! Do TOP10 se vešly i další 2 české štafety (na 7. a 10. místě). A jak na to kontrovali ostatní? Junioři Wohanka, Hasman a Hašek nestačili jen na vynikající Dány a dojeli si po strhujícím finiši proti Francouzům pro stříbrnou medaili. Stejně dopadly i zbývající české štafety. Juniorky Zrníková, Svobodová a Králová taktéž nestačily na Dány. Dorostenci Kovář, Zrník a Tuma nestačili na Francouze a dorostenky Štreglová, Nedomlelová a Kuchařová dostaly naloženo od Finek.

Počasí pod psa (2°C a vytrvalý déšť) prověřilo nejen výkonnost, ale i houževnatost závodníků. Foto: Sebastian Schlegel

Poslední víkendový den patřil nejkratší mtbo-disciplíně – sprintu. Dospělým tentokrát závod vyloženě sedl a naši tak ukázali, že patří mezi nejlepší na světě. S velkým přehledem vyhrál Kryštof Bogar, naopak těsně čtvrtý skončil Vojtěch Stránský. Do elitní desítky se ještě probojoval devátý Jiří Hradil. Mezi ženami ukázala skvělou formu Veronika Kubínová, která dojela na třetím místě. Sedmá dojela Kateřina Nováková. Skvělou závodní formu a velkou vyrovnanost výkonů ukázal v juniorech Jan Hašek, který si dojel pro další medaili – tentokrát stříbrnou. Bronzovou radost pak udělala dorostenka Zuzana Štreglová!

Nedělní počasí už bylo o poznání lepší. Dokonce občas vykouklo sluníčko. Foto: Sebastian Schlegel

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 28. 11. 2023
a svátek má René.