MED v Bulharsku: první závod, první medaile
Dnes je 19.01.2020

OB ve světě | Orientační běh | 29.06.2018

Mistrovství Evropy dorostu (EYOC) začalo dnes sprintem v bulharském Veliko Tarnovo. Hned na úvod šampionátu se česká výprava dočkala medaile v podání stříbrného Šimona Marečka, několik dalších českých závodníků se prosadilo do TOP10.

W16

Mladší dorostenky čekala trať dlouhá 2 km (85 m převýšení), kde bylo 15 kontrol. Nejlépe si s tratí poradila Britka Megan Keith, která doběhla do cíle v čase 10:14. Stříbro braly hned dvě závodnice – jak Švýcarka Lilly Grager, tak Slovenka Tamara Miklusova měly ztrátu přesně 34 sekund na vítěznou Megan. Nejlepší Češka – Tereza Chrástová – se probojovala do TOP 10. Obsadila konečné 8. místo se ztrátou 58 sekund. Na 15. a 16. místě a sekundovým rozdílem mezi sebou skončila dvojice Markéta Mulíčková-Michaela Dittrichová, Anna Karlová obsadila 26. pozici.

Úvodní část trati mladších dorostenek.

 

W18

Pouze o 100 m vzdálenostně delší trať, ale za to o dvě minuty vyšší vítězné časy. Tak by se dala srovnat trať starších dorostenek s těmi mladšími. S nástrahami se nejlépe vypořádala Csilla Gardonyi (Maďarsko), která závod ovládla dost suverénně. Druhá Švýcarka Katja Bruetsch měla manko 41 sekund, další 4 sekundy ztratila Marie Maier (Rakousko). I v této kategorii mělo Česko zastoupení v nejlepší desítce. 1:22 měla ztrátu Kateřina Grycová, a to znamenalo pro tuto brněnskou závodnici dělené 7. místo. O půl minuty vyšší čas měla Klára Nechanická, která tak obsadila 22. příčku. Třetí desítku uzavřela Jana Peterová (+2:07), Adéla Vandasová doběhla jako 53.

Nejlepší tři závodnice v kategorii W18. Zdroj: FB EYOC 2018.

M16

V mladších dorostencích vyhrál Fin Touko Seppa. K naší radosti vybojoval stříbrnou medaili Šimon Mareček, když na vítěze ztratil 29 sekund. Česká reprezentace tak nebude odjíždět bez jediného individuálního kovu, jako tomu bylo loni na Slovensku. “Bylo to parádní, těžké a krásné. Bez větších chyb,” sdělil redakci O-News.cz stříbrný medailista. Bronzová medaile putovala do Portugalska zásluhou Vasca Mendese. Královehradecký Jakub Chaloupský uzavíral nejlepší desítku (+1:02), Lukáš Vitebský proměnil první start na MED sedmnáctým místem a ztrátou 1:12 na vítězného Fina, Jan Rucker byl 28.

Šimon Mareček vybojoval pro ČR první individuální medaili na MED 2018. Zdroj: FB EYOC 2018.

M18

Nejlepšího času v M18 dosáhl Australan Aston Key, který se však do celkového pořadí nepočítal. A tak zvítězil Švéd Samuel Pihlstrom před dvěma finskými běžci – Mikko Eerola a Teemu Oksanen. Nejlepší z Čechů – pardubický Martin Roudný – byl desátý, ostatním závodníkům se tolik nedařilo: 56. Jan Rusin, 73. Sebastian Filipek. Čtvrtý závodník reprezentující ČR – Jan Gajda – byl diskvalifikován.

Zítra se závodníci představí v závodě na klasické trati, první startující vyběhne na trať v 9:00 SEČ, tedy stejně, jako dnes.

Informační rozcestník:

Live #eyoc2018

Zveřejnil(a) EYOC 2018 dne Pátek 29. červen 2018

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *