ME v LOB pokračovalo smíšenými štafetami

od | 4. 2. 2018 | LOB

V bulharském pohoří Rila v neděli pokračovala společná vrcholná akce lyžařských orientačních běžců (ME dospělých, MS juniorů a ME dorostu). ME dospělých pokračovalo už svým druhým závodem – sprintovými smíšenými štafetami dvojic. Kde každý z dvojice musí absolvovat hned tři úseky. Mráz se od soboty nedostavil, a tak se opět jelo na rozbředlém těžkém sněhu. I tak to byl ale závod velmi rychlý. Pro zlato si dojel švédský pár Tove Alexandersson a Erik Rost s náskokem 40 vteřin. O stříbro se strhl o poznání vyrovnanější souboj, ze kterého vyšla vítězně finská dvojice Marjut Turunen a Tuomas Kotro, bronz pak brali za Rusko Anastasia Kravchenko a Sergey Gorlanov (4. Bulharsko, 5. Norsko, 6. Estonsko). České áčko Petra Hančová a Jakub Škoda obhájilo loňské pěkné sedmé místo redukovaného pořadí (celkově by to byla  letos 12. příčka). Jejich ztráta byla 3:48 min. Hanna Rost s Radkem Lacigou dojeli na 14. místě, když ztratili 5:45 min a Lenka Mechlová s Michalem Argalášem skončili 17. (+8:06).

Ještě předtím se na své tratě dostali i reprezentanti mládežnických kategorií, pro které to dnes byl první závod. Ti jeli individuální sprint. Mezi juniory výborně vstoupil do šampionátu Jan Hašek, který obsadil 7. příčku, když na vítězného Rusa Igora Linkevicha ztratil 80 sekund (2. Aapo Viippola, FIN, 3. Robin Salen, SWE). Ondřej Hlaváč se vešel do druhé desítky na 17. místo, ve třetí desítce skončili 22. Ondřej Hasman a 23. Vojtěch Bartoš, 38. pak doběhl Ondřej Vystavěl. V juniorkách nastoupila na start jediná česká závodnice – Markéta Firešová a dojela na 25. místě s odstupem necelých 6 minut za vítězkou Liisou Nenonen z Finska (2. Marina Vyatkina, RUS, 3. Siiri Saalo, FIN).

Také dorost měl na programu sprint. V dorostencích se všichni naši poskládali ve druhé desítce, nejlépe dopadl Vít Štefan, když obsadil 13. příčku. 16. doběhl Tomáš Milán a 17. Matyáš Štregl. Vyhrál Rus Artemiy Dorma, druhý dojel jeho krajan Danila Bykov a třetí Matias Maijala z Finska. V dorostenkách zajela pěkný sprint Kateřina Černá, když po ztrátě v závěru dojela na 11. místě. Do druhé desítky se vešla ještě 14. Rozálie Kuchařová, Anežka Hlaváčová skončila 27. V závodě byla nejlepší Ruska Zoya Chernykh před svou krajankou Olesiou Riazanovou a Švýcarkou Alinou Niggli.

Zdroj: FB profil Lenky Mechlové

Dále už je program společný. Zítra následuje klasická trať.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.