ME v LOB míří do Bulharska

od | 20. 1. 2022 | LOB, Předstartovní horečka

Zítra začíná modelovým závodem Mistrovství Evropy v LOB (ESOC), které přivítá bulharské Chepelare. Čeští závodníci budou mít 5 šancí zabojovat o cenné kovy. Fanděte spolu s O-News, začínáme v sobotu závodem ve sprintu.

Na startu by se mělo představit 121 závodníků z 15 zemí světa, je ovšem otázkou, jak startovní pole protřídí povinné covid testování. Také český tým se musel vypořádat se změnami a dlouho nebylo zcela jasné, kdo se na startu objeví. Nakonec odjel český tým odjel do Bulharska dnes ráno ve složení: Jakub Škoda, Petr Horvát, Radek Laciga, Vojtěch Bartoš, Jan Hašek, Josef Nagy, Anežka Hlaváčová a Tereza Chrástová. Nicméně z nejužší světové špičky by neměl nikdo chybět! Kromě klasických hlavních kategorií jsou zařazeny také tzv. U23. Tedy kategorie pro muže a ženy do 23 let, kteří závodí na stejných tratích, ale budou hodnoceni také v kategorii U23. Souběžně s ME bude navíc probíhat také MS veteránů (WMSOC).

Na závodníky čeká poměrně kopcovitý horský terén (nadmořská výška 1500-1800 m n. m.), k 20. lednu je v lese 20-50 cm sněhu, takže omezování závodního prostoru snad nehrozí. Dle staré mapy závodu není síť cest a stop příliš hustá, a tak bude velkým překvapením, co pořadatelé vymyslí. Zda připraví hustou síť stop lesem, jak ji známe ze Skandinávie, nebo spíše “české” LOBy s delšími přesuny mezi kontrolami.

Program

  • 22. ledna (sobota): Sprint
  • 23. ledna (neděle): Sprintové štafety
  • 24. ledna (pondělí): Middle
  • 25. ledna (úterý): Volno
  • 26. ledna (středa): Long s hromadným startem
  • 27. ledna (čtvrtek): Štafety

Pozor! Bulharsko leží v časovém pásmu GMT +2, tudíž je tam o hodinu více než u nás. Dejte si pozor, abyste neprošvihli start závodů.

Web závodů

Live centrum IOF

Bulletin 4

Stará mapa závodního prostoru

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 6. 12. 2023
a svátek má Mikuláš.