ME univerzit 2019 – poslední možnost přihlásit se končí už za necelý měsíc

od | 17. 4. 2019 | Orientační běh, Závody

Středa 15. května 2019 je finálním datem, do kterého se můžou vysokoškolští studenti (jakékoli formy studia) přihlásit prostřednictvím svých univerzit na premiérové Mistrovství Evropy v orientačním běhu.

Program šampionátu obsahuje neoficiální prolog (sprint) 23. 7. v Prostějově, dva tréninky (sprint a les) 24. 7. v Čechách pod Kosířem, kvalifikaci sprintu na Bouzově a finále v Mohelnici ve čtvrtek 25. 7., krátkou trať v prostoru Velkého Kosíře 26. 7. a závěrečné sprintové štafety v Olomouci.

Základní přihlášky byly sice oficiálně uzavřeny, ale protože pořadatelé jsou připraveni na větší počet, než je zatím přihlášen (160 závodníků z 36 univerzit), je možno se přihlašovat až do poloviny května. Celkový přehled přihlášených účastníků je dostupný zde a jednoduchý návod jak se přihlásit naleznete zde. Registrační systém už je přizpůsoben i změně – schválené exekutivou EUSA – a to, že pokud je na univerzitě jen jeden zájemce, může také běžet.

A co nám nabízí letmý pohled do přihláškového systému?

Mezi favoritky ženského závodu budou patřit Rakušanka Laura Ramstein (Swiss Federal Institute of Technology Zurich), čtvrtá nejlepší sprinterka AMS 2016, a vícenásobná medailistka z JMS 2018 domácí Tereza Janošíková (Palacky University Olomouc). Pořadím na čelních pozicích může také zamíchat i bronzová medailistka z letošní Zimní světové univerziády Petra Hančová (University of Hradec Kralove).

Uspěje na české půdě Laura Ramstein? Foto: archiv autora.

K vidění bude také souboj, který známe spíš z veslování, dvou prestižních britských univerzit – University of Cambridge (6 závodníků a jeden trenér) versus University of Oxford (také 6 + 1).

A co od akce čekat a proč ještě zkusit sehnat si na své univerzitě peníze na účast?

Kvalitní závody s výbornou studentskou atmosférou a perspektivou účasti v dalších letech – Evropské univerzitní hry (EUG) 2020 v Bělehradě, další ročník Evropského univerzitního šampionátu (EUC) 2021 (Madrid nebo Graz), EUG 2022 v polské Lodži (o zařazení do programu se stále jedná) a EUG 2024 v Miskolci (tam je zařazení orienťáku už potvrzeno).

Dušan Vystavěl

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.