ME 2021: Shrnutí českých výkonů

od | 17. 5. 2021 | OB ve světě, Orientační běh, Reportáže

Uplynulý týden patřil sprintovému Mistrovství Evropy ve Švýcarsku, pro nejlepší závodníky to znamenalo 6 závodů ve 4 dnech – sprintové štafety, rozběhy a vyřazovací boje knock-out sprintu a závěrečný sprint. Pojďme se podívat na mapy závodů a udělat si kompletní shrnutí českých výsledků.

Sprintové štafety

1. Švýcarsko

2. Švédsko

3. Norsko

4. Česko (Jana Knapová, Miloš Nykodým, Vojtěch Král, Tereza Janošíková)

Knockout sprint

Kvalifikace

(do čtvrtfinále postupovalo 12 nejlepších)

Muži 1: 1. Yannick Michiels, … 13. Vojtěch Sýkora, 15. Marek Minář

Muži 2: 1. Matthias Kyburz, 2. Tomáš Křivda, 3. Vojtěch Král

Muži 3: 1. Kasper Harlem Fosser, … 11. Jonáš Hubáček, 14. Miloš Nykodým

Ženy 1: 1. Andrine Benjaminsen, … 26. Jana Knapová, 31. Anna Štičková

Ženy 2: 1. Elena Roos, … 15. Tereza Čechová, 21. Vendula Horčičková

Ženy 3: 1. Andrine Benjaminsen, 4. Tereza Janošíková, 13. Denisa Kosová

Čtvrtfinále

(do semifinále postupovali 3 nejlepší z každého čtvrtfinále)

Čtvrtfinále muži 2: 1. Vojtěch Král

Čtvrtfinále muži 5: 1. Kasper Harlem Fosser, …4. Tomáš Křivda

Čtvrtfinále muži 6: 1. Jonáš Hubáček

Čtvrtfinále ženy 5: 1. Elena Roos, 3. Tereza Janošíková

Semifinále

Semifinále muži 1: 1. Vojtěch Král

Semifinále muži 3: 1. Kasper Harlem Fosser, …4. Jonáš Hubáček

Semifinále ženy 3: 1. Tereza Janošíková

Self-choice varianta

Finále

Muži:

1. Matthias Kyburz (Švýcarsko) 6:30
2. Joey Hadorn (Švýcarsko) 6:31
3. Kasper Harlem Fosser (Norsko) 6:33
4. Riccardo Rancan (Švýcarsko) 6:34
5. Vojtěch Král (Česko) 6:37
6. Audun Heimdal (Norsko) 6:52

Ženy:

1. Tove Alexandersson (Švédsko) 7:19
2. Simona Aebersold (Švýcarsko) 7:27
3. Andrine Benjaminsen (Norsko) 7:37
4. Natalia Gemperle (Rusko) 7:54
5. Vilma von Krusenstierna (Švédsko) 7:57
6. Tereza Janošíková (Česko) 8:02

Foto: Donatas Lazauskas

Sprint

Muži:

1. Emil Svensk Sweden 16:06
2. Yannick Michiels (Belgie) 16:19
3. Gustav Bergman (Švédsko) a Kasper Harlem Fosser (Norsko) oba 16:28

9. Vojtěch Král 16:48
23. Jonáš Hubáček 17:14
31. Jakub Glonek 17:20
44. Tomáš Křivda 17:31
46. Miloš Nykodým 17:35
64. Marek Minář 18:02
71. Vojtěch Sýkora 18:06

Ženy:

1. Tove Alexandersson (Švédsko) 16:10
2. Elena Roos (Švýcarsko) 16:15
3. Simona Eabersold (Švýcarsko) 16:16

12. Tereza Janošíková 17:29
27. Denisa Kosová 18:02
54. Vendula Horčičková 18:46
55. Tereza Čechová 18:54
71. Anna Štičková 19:23
DSQ Jana Knapová

Kompletní info včetně TV záznamů, GPS a výsledků

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 17. 8. 2022
a svátek má Petra.