MČR v nočním OB 2018 uspořádá SK Studenec
Dnes je 19.01.2020

OB v ČR | Orientační běh | 19.03.2017

V sobotu 18. března na pravidelném jarním zasedání Soutěžní komise sekce OB bylo rozhodnuto o dalším přidělení závodů pro rok 2018. Po 1. a 1A. kole, kde se rozhodovalo o nejvyšších závodech (MČR, ČP, ŽA), měla tentokrát SK na stole závody ŽB a také MČR v NOB.

V dlouhodobém trendu lze vypozorovat, že o Mistrovství ČR v nočním OB není u pořadatelů velký zájem. To byla také příčina toho, že závod nebyl přidělen v předcházejících dvou kolech. Do 2. kola na pořádání závodů se však přihlásily hned 4 pořadatelské subjekty: oddíl z Dobrušky nabízel závod na polské straně hranice severně od Žacléře. POBO Opava se přihlásili s prostorem poblíž Hradce nad Moravicí, který částečně pokrývá stará mapa Hanuše. Zájem o pořádání MČR projevil také SKOB Slaný, který chtěl noční šampionát uspořádat v tréninkovém prostoru MS 1991 u obce Petrohrad, který pokrývá stejnojmenná mapa. Posledním zájemcem o pořádání nočního MČR byl oddíl ze Studence. Ten také svojí kandidaturou přesvědčil Soutěžní komisi a závodníci z celé ČR se tak sjedou 14. dubna 2018 v Horní Brusnici.  Na závodníky čeká na východě závodního prostoru mírně zvlněný terén, velmi dobře průběžný les se středně hustou sítí komunikací. Nalézt tu lze místy kameny, kamenná pole nebo pozůstatky po těžební činnosti. V prostoru se nenalézá podrost, max. místy borůvčí.

MČR v NOB 2018 se uskuteční na mapě Holubí vrch.

V roce 2018 je na neděli po MČR v NOB naplánován ČP ve sprintu. Soutěžní komise rozhodla, že ho uspořádá SC Jičín přímo v centru města Jičín. Tento oddíl měl závod připravený již na rok 2017, ale bohužel kvůli neočekávané kolizi s festivalem Jičín město pohádky jej musel přesunout do Lázní Bělohrad, což v dubnovém termínu hrozit nebude.

O poznání méně zájemců se sešlo na pořádání závodů zařazených do samostatných Žebříčků B, kde nakonec uspěl každý, kdo kandidaturu podal. O prvním květnovém víkendu byla úspěšná kandidatura OK 99 Hradec Králové (ŽB-Čechy východ). Pořadatelé vybrali prostor mezi Odolovem a Radvanicemi, který hostil doprovodné závody při JMS 2013 a který pokrývá částečně mapa Kolčarka.

Stejný typ závodu,  ŽB Čechy – východ, bude organizovat oddíl z Jindřichova Hradce s prostorem mezi Číměří, Horní Pěnou a Kačlehy, který je částečně pokryt starými mapami Kunějovské samoty a Řasy. Jedná se tedy o typický terén tzv. České Kanady. Mnozí si jistě pamatují závody ŽB-Čechy v roce 2007, které zde uspořádala pražská Pragovka.

ŽB-Čechy východ zavítá v roce 2018 i do pěkného prostředí České Kanady.

Posledním šťastným zájemcem o uspořádání ŽB Čechy je OK Jihlava. V termínu 8. – 9. září 2018 přivítá závodníky v lesním komplexu kolem obce Růžená a hradu Roštejn, jehož část v roce 2006 hostila MČR na krátké trati na mapách Kančí hlava a Roštejn (pořadatel SK Žabovřesky Brno).

Díky tomu, že nebyly obsazeny všechny termín, SK vyhlásila 3. kolo výběrového řízení na pořádání závodů sekce OB v roce 2018. Tam poputují následující závody:

  • 5. 5. Žebříček B-Morava – klasická trať
  • 6. 5. Žebříček B-Morava – krátká trať
  • 9. 6. Žebříček B-Čechy západ – klasická trať
  • 10. 6. Žebříček B-Čechy západ – krátká trať
  • 8. 9. Žebříček B-Morava – klasická trať
  • 9. 9. Žebříček B-Morava – krátká trať

Pokud by váš klub měl zájem o pořadatelství některého z výše uvedených závodů, je možné podat přihlášku na stránce VŘ v termínu 5. 4. – 28. 4. 2017. Přidělení závodů bude provedeno Soutěžní komisí do 10. 5. 2017.

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *